У Широківській громаді триває дослідження правових потреб громадян

Таке дослідження на території громади проводяться вперше. За його підсумками буде розроблено програму надання безоплатної первинної правової допомоги для населення.

Дослідження проводиться в рамках програми «Правоспроможна громада» робочою групою за допомоги активних мешканців і мешканок у різних селах Широківської ОТГ. Опитування має на меті визначити пріоритетні правові проблеми мешканців і можливості їх вирішення шляхом надання первинної правової допомоги. Збір інформації розпочався в середині липня та триватиме близько місяця.

Первинна правова допомога передбачає надання правової інформації громадянам і громадянкам; консультування та роз’яснення з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру, крім процесуальних; надання мешканцям допомоги в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги і медіації.

Відзначимо, що на сьогодні в громаді працює гаряча телефонна лінія, на яку жителі звертаються зі своїми запитаннями та проблемами, зокрема й правового характеру. Юридичний відділ Широківської сільської ради також надає локальні консультації, але вони є несистемними. Натомість попит на безоплатну первинну правову громаду в сільській місцевості є традиційно високим, адже далеко не всі жителі мають можливість виїхати для консультації в місто. Більшість людей необізнані про можливості доступу до БППД і не знають, як вирішити свої проблеми в правовому полі.

Результати дослідження стануть основою для розробки цільової програми та визначення необхідності створення центру надання первинної правової допомоги. Залежно від реальних потреб мешканців, він може існувати як окрема юридична особи або в форматі співпраці Широківської сільської ради, громадських об’єднань, Запорізького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та обласного управління юстиції.

Довідково. З квітня 2019 року Широківська ОТГ бере участь у програмі «Правоспроможна громада», що реалізується за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Крім нашої ОТГ, участь у програмі беруть ще чотири громади з різних областей України.

Related Posts

Черговий номер газети

На нашому сайті новий номер вісника «Широківська громада інформує». Провідні теми випуску – завершення навчального року, відзначення Дня захисту дітей...