Тривають безкоштовні правові консультації для мешканців Широківської громади

У лютому в селах громади стартували заходи з пілотного впровадження системи безоплатної первинної правової допомоги – вони є частиною спільного проєкту Широківської ОТГ та громадської організації «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП»).

Проєкт передбачає роботу мобільного офісу безоплатної первинної правової допомоги (БППД) в усіх старостинських округах Широківської громади. Графік виїздів у села укладається заздалегідь і повідомляється через старост та інформаційні ресурси громади, а самі консультації є відкритими для всіх мешканців і мешканок. Проводять їх професійні юристи, які мають значний досвід роботи правової допомоги незахищеним верствам населення.

Протягом лютого мобільний офіс БППД вже працював у селах Августинівка, Володимирівське, Широке та селищі Відрадне. У березні консультації відбудуться за таким графіком:

  • 14 березня з 10:00 до 12:00 в с. Широке (Широківський центр дозвілля), з 13:00 до 15:00 в с. Ручаївка (Ручаївський центр дозвілля);
  • 16 березня з 17:30 до 19:30 в с-щі Відрадне (Відраднівський ЗЗСО);
  • 19 березня з 10:00 до 12:00 в с. Петропіль (Петропільський опорний ЗЗСО), з 13:00 до 15:00 в с. Веселе (ЦНАП).

Крім того, за допомоги юристів буде підготовлено низку публікацій, що стосуються найпоширеніших і найактуальніших для громадян питань правового характеру. Протягом наступних місяців вони з’являться на сторінках газети «Широківська громада інформує», яку безкоштовно отримують жителі ОТГ, а також на офіційному сайті  громади.

Відзначимо, що ці заходи є продовженням діяльності Широківської ОТГ та організацій-партнерів, що розпочалась минулого року в рамках програми «Правоспроможна громада». Тоді в селах було проведене масштабне дослідження на тему правових потреб мешканців. Отримані висновки і стали основою для розробки проєкту, що триває.

З якими питаннями можна звертатися до офісу БППД?

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

  • надання правової інформації;
  • надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для власників земельних ділянок;
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Усі зазначені заходи проводяться в межах проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей мешканців Широківської громади», який реалізується ГО «СТЕП» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Related Posts