У Широківській громаді створено Раду жінок

Новий консультативно-дорадчий орган створено за ініціативи активних жінок, які проживають або працюють на території громади. Новостворена Рада жінок буде опікуватися питаннями створення рівних можливостей для всіх мешканок і мешканців Широківської громади.

Офіційне створення Ради жінок є логічним завершенням участі представниць Широківської громади в проєкті «Зміцнення демократичного врядування» (ІІІ) громадської організації «СТЕП». 5 лютого Положення про Раду жінок при виконавчому комітеті Широківської сільської ради затвердили під час сесії. Згідно з цим документом, Рада жінок є консультативно-дорадчим органом з питань реалізації на місцевому рівні політики гендерної рівності, підвищення ролі жінок у громадсько-політичному, економічному, соціальному і культурному житті, попередження насильства в сім’ях та гендерно-зумовленого насильства, забезпечення узгодженості дій у вирішенні соціальних та інших питань стосовно рівних прав і можливостей жінок.

Основна мета – згуртувати активних, небайдужих, ініціативних жительок і фахівчинь Широківської громади задля представництва і захисту прав жінок, втілення спільних проєктів для реалізації потенціалу дівчат і жінок, які проживають або працюють у сільській місцевості.

Нове об’єднання сприятиме залученню жінок до участі в громадському житті та формування місцевої політики, буде ініціювати та підтримувати заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей і молоді, сімей загалом, дотримання рівних прав і свобод мешканців і мешканок громади.

Рада жінок логічно доповнить вже існуючі майданчики громадської співпраці – Молодіжну та Поважну ради Широківської громади, кожна з яких вже має успішний досвід втілення цікавих проєктів та ініціатив. Для прикладу, саме завдяки діяльності Поважної ради в громаді розпочались заняття Університету третього віку, реалізовано декілька проєктів бюджету участі. До речі, перші заходи Поважної ради свого часу також відбулись за підтримки проєкту «Зміцнення демократичного врядування».

Related Posts