Продовжуємо співпрацю з GIZ у рамках нового проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

Широківська ОТГ стала однією з 20 партнерських громад, які за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) покращать соціальні й медичні послуги для мешканців.

Новий проєкт GIZ працюватиме на території Дніпропетровської, Запорізької і Харківської областей у 2020-2022 роках. Він має закріпити результати, раніше досягнуті партнерськими громадами в рамках «Ініціативи інфраструктурної програми для України».

Майбутня співпраця охоплюватиме питання соціального захисту, надання соціальних послуг, охорони здоров’я. Для прикладу, в соціальній сфері діяльність буде зосереджена таких напрямках:

  • розробка методології ефективного оцінювання потреб населення;
  • розробка стратегій для соціальної сфери;
  • впровадження мобільних послуг;
  • вдосконалення системи кваліфікації працівників.

Водночас у сфері охорони здоров’я GIZ та партнерські громади працюватимуть над галузевими концепціями та стратегіями, запровадять систему моніторингу якості медичних послуг, впроваджуватимуть проєкти з розвитку системи громадського здоров’я. Планується, що у вибраних громадах також впроваджуватимуться проєкти з удосконалення соціальних та медичних закладів.

Завдяки GIZ у Широківській громаді вже було здійснено низку заходів для покращення послуг, що надаються населенню: створення молодіжного хабу на базі Широківського центру дозвілля, відкриття відділення натуральної допомоги при Центрі соціальних послуг, придбання сучасного медичного обладнання для ЦПМСД «Сімейний лікар» та багато інших. У 2018 році під час розроблення головного документу ОТГ – стратегії розвитку – експерти «Ініціативи інфраструктурної програми для України» допомогли нам провести оцінку потреб, загроз та можливостей громади, розпланувати бачення її розвитку. Нещодавній моніторинг виконання стратегії розвитку показав, як багато нашій громаді вдалось досягнути за цей час.

Широківська громада надзвичайно вдячна Німецькому товариству міжнародного співробітництва (GIZ) за плідне партнерство й підтримку протягом попередніх років. Очікуємо, що наступний період співпраці буде не менш продуктивним.

Фото з архіву Широківської громади: консультації з представниками GIZ під час розроблення стратегії розвитку Широківської ОТГ

Related Posts