«Майбутнє – за екологічним та сучасним сільським господарством!» – вважають засновники фермерського господарства «Широкий простір-2008»

Продовжуємо знайомство з визначними підприємцями Широківської громади, постійними учасниками наших «Бізнес-діалогів». Цього разу Олександр, Олена та Анастасія Пічуріни розповідають про власне фермерське господарство, любов до тварин і новий перспективний напрямок розвитку громади.

Юнацькі роки

Мрія родини Пічуріних народилась у 80-х: тодішня школярка Олена з подругою Іриною подорожували по селах Запорізької області і шукали спілкування з кіньми, які їм дуже полюбились. Широке було одним з сіл, куди дівчата приїжджали на колгоспну конюшню доглядати за тваринами.

Запорізький цирк, Новомиколаївська кінно-спортивна школа, де дівчина отримала ази спілкування з кіньми, і село Широке стали особливо щасливими місцями, де юнацька мрія ставала реальністю і приносила насолоду.

«Ми себе відчували головними на конюшні, нам довіряли, з нами рахувались, ми були відповідальними і дуже закоханими у коней, мабуть, саме тому голова колгоспу без жодних вагань видав нам направлення на навчання – мені на ветеринара, а Ірині (подрузі) – на зооінженера. Ми думали, що чудово було б розводити коней та організувати власний кінний завод. Такі юнацькі мрії!» – згадує Олена Пічуріна.

Одного дня під час поїздки до подруги в Дніпро Олена познайомилась з Олександром, студентом тодішнього ДДАУ (Дніпропетровський державний агропромисловий університет). Тепер подружжя жартує, що спочатку було кохання до Олени, а згодом її мрія про коней перетворились на мрію родини Пічуріних.

Родина Пічуріних: Олександр, Олена, Анастасія

Власна справа

Після навчання молоде подружжя працювало в колгоспі Широкого, з’явилась донечка Анастасія. Колгосп допоміг молодій родині збудувати будинок, а за деякий час колгосп розформували та розпаювали. У спадок родині залишилось трохи земель і навіть одна корова. Відтоді родина Пічуріних самостійно займається сільським господарством і тваринництвом.

Фермерське господарство «Широкий простір-2008» починалось з одного гектара земель, до нинішніх масштабів розвивались поступово, крок за кроком. Сьогодні це великий сімейний бізнес: 200 га – орендовані землі і 42 га – паї та особисті селянські господарства. Фермерське господарство спеціалізується на вирощуванні та первинній переробці сільськогосподарської продукції: пшениця, горох, рапс, соняшник, ячмінь, овес, кукурудза та люцерна. І за комбайном, і за трактором з весни до осені на полях сам голова родини Олександр Павлович, в сезон наймають ще кількох працівників на підмогу. Дружина Олена Вікторівна бере на себе звітність та бухгалтерський облік, донька Анастасія допомагає з тваринами в конюшні та корівнику, які родина тримає на приватній садибі.

Для розвитку молочної міні-ферми родина Пічуріних має значну частину необхідних ресурсів: землю, техніку, поголів’я корів і великий досвід

Молочна міні-ферма

Створення молочної ферми та розвиток кінного спорту можуть стати для громади дуже перспективними – запевняє подружжя Пічуріних. Ідею власного молочного виробництва та кінно-спортивної школи Олена, Анастасія та Олександр виношують вже двадцять років. Спільно зі спеціалістами «Агенції розвитку Широківської громади» створено бізнес-плани проєктів, триває пошук інвесторів, проєктів державної та грантової фінансової підтримки для їх реалізації. Пропозиції розвивати ці напрямки направлені до п’яти профільних Міністерств, але поки держава централізовано допомагати подібним ініціативам, на жаль, не поспішає. І це при тому, що родина має власні ресурси: землю, техніку, поголів’я корів, а головне – цінний досвід у своїй справі. Необхідна підтримка – безвідсотковий кредит на десять років з подальшим поверненням, щоб організувати і технологічно забезпечити виробництво та переробку.

Сучасне виробництво молочної продукції на селі сприятиме появі нових робочих місць, розвитку місцевого підприємництва. Екологічне, якісне молоко може забезпечити потреби внутрішнього ринку громади, поставлятись до шкіл та дитячих садків.

Олена впевнена, що поява міні-ферми здатна допомогти сільській та міській молоді побачити можливості власного розвитку в громаді. Екскурсії на такі підприємства, де корів тримають в чистоті і комфортних умовах, а процес максимально автоматизований, можуть відкрити нові перспективи для підростаючого покоління, і не лише місцевого:

«Закохати, показати дітям, що можна займатись харчовою промисловістю на високому рівні тут, в екологічно чистій місцевості, у красі і тиші, вивести наше господарство на такий рівень – це велика наша мрія!».

Кінний спорт

Анастасія Пічуріна під час змагань

«Кінний спорт об’єднує дуже різних за статусом і достатками людей в любові до коней», – вважає Анастасія Пічуріна. Дівчина у кінному спорті половину життя – вже понад 14 років. Вона дипломований тренер з олімпійського спорту, переможниця багатьох змагань, кандидатка в майстри спорту, мала кілька запрошень працювати за кордоном. Анастасія підтримує батьківську мрію і прагне здійснити її на рідній землі, створити осередок кінного спорту тут, у селі Широкому.

На заході цей напрямок є престижним, а поняття рекреації від спілкування з кіньми знаходить все більше прибічників серед людей різного віку та різної підготовки. Заняття, прогулянки, догляд за тваринами, реабілітація – однаково цікаві та корисні для дітей і дорослих, початківців і професіоналів.

Розвиток улюбленого напрямку сім’я Пічуріних вбачає у побудові конюшні, критого манежу для занять у будь-яку погоду і пору року (таких майданчиків ані в обласному центрі, ані в області сьогодні немає) і створенні комфортних умов для відвідувачів та спортсменів: роздягальня, душ, санвузол і кілька гостьових кімнат для тих, хто захоче залишитись тут з ночівлею.

Бізнес-план цього проєкту також розроблений і поданий до всіх можливих інстанцій для пошуку підтримки. Професійний спорт, любительський спорт, рекреація, оздоровлення (реабілітація) і туризм – всі ці напрямки можливо зібрати і розвивати в одному місці. Тим більше, що і досвід, і територія для розширення, і самі коні у родини є – зараз їх шестеро, на кожного є паспорт, тварини проходять всі ветеринарні обстеження.

Досвід наставницької роботи з дітьми на іподромі у Анастасії Пічуріної є і чималий: школярі, знайомі діти групами відвідували приватну конюшню родини у Широкому. Огляд, знайомство, катання верхи і на бричці – ці враження, які діти отримують за півдня спілкування з кіньми словами не передати! Розвивати цей напрямок, створити комфортні умови для відвідувачів і вийти на новий рівень як кінно-спортивна школа – велика мрія доньки подружжя Пічуріних.

Повна версія статті опублікована в газеті «Широківська громада інформує», №4 (8) від 23.04.2020, а також на сайті Широківської громади.

Related Posts