Широківська ОТГ серед лідерів громад Запорізької області за показниками виконання бюджету

За результатами першого півріччя 2019 року, показник надходжень власних доходів громади на 1-го мешканця становить 2 665,4 грн. Це шоста позиція в загальному рейтингу місцевих бюджетів 44 ОТГ Запорізької області, що підготовлений експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

При цьому питома вага видатків на утримання управлінського апарату громади в доходах загального фонду становить 24,4% – цей показник є меншим, ніж в середньому по області. Так само меншою є і питома вага суми заробітної плати.

Нагадаємо, при складанні рейтингу враховуються фінансові показники громад, систематизовані в розрізі чотирьох груп:

  1. Доходи на душу населення (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ОТГ);
  2. Рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до суми доходів загального фонду ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету). Широківська громада не отримує дотацій із державного бюджету та не передає державі реверсної дотації.
  3. Питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (відсоткова частка видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування у сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);
  4. Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду (відсоткова частка проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів).

Зазначені показники характеризують ключові фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад. Як зазначають експерти – укладачі рейтингу, саме фінансова спроможність є одним із найсуттєвіших чинників, від якого залежить успішність ОТГ.

Переглянути повну версію звіту для Запорізької області можна за посиланням.

Related Posts