Широківська ОТГ першою серед громад Запорізької області стала кандидатом на здобуття почесного статусу ЮНІСЕФ

«Громада, дружня до дітей та молоді» – так називається глобальна ініціатива Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. На сьогодні це понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, які разом із ЮНІСЕФ поставили за мету досягнення добробуту для всіх дітей і молоді. Широківська громада теж має шанс долучитися до цієї програми.

Перший офіційний крок уже зроблено: 20 серпня Широківська сільська рада підписала Меморандум про взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН. Цей документ підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді. У свою чергу ЮНІСЕФ надаватиме методологічну й організаційну підтримку на цьому шляху.

Процес здобуття статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді» має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Перший з них – аналіз наявних умов, що створені для дітей та молоді в громаді. За його підсумками місцева влада зобов’язується розробити та ухвалити план дій, що сприятиме досягненню цілей програми. Для цього громада має забезпечити необхідні ресурси, об’єднати зусилля з громадським сектором і бізнесом.

У разі успішного впровадження плану дій та отримання позитивної оцінки від незалежних експертів громада врешті отримає офіційний статус, що дозволить активніше співпрацювати з іншими муніципалітетами та залучати інвестиції – насамперед у соціальні проєкти.

«Широківська громада рада можливості приєднання до ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»,  адже в своїй роботі ми також ставимо дитину найбільшою цінністю та найбільшим пріоритетом. Безпека, можливість для розвитку та самореалізації, якісне дозвілля, навчання, медобслуговування та відпочинок, залучення до процесів прийняття рішень – цим питанням ми приділяємо особливу увагу з першого дня створення громади» , – зазначив під час підписання Меморандуму голова Широківської громади Денис Коротенко.

Україна долучилась до всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» тільки минулого року. Тоді за результатами конкурсу було відібрано 11 міст і 6 ОТГ з різних регіонів України – нині всі вони є кандидатами ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Навесні 2019 року за підсумками другого конкурсного відбору (а це 170 заявок!) до них долучились ще 10 муніципалітетів. Серед них і Широківська громада – поки що єдина на території Запорізької області, яка наблизилась до отримання почесного статусу.

Related Posts

Про зміни у виборчому законодавстві та особливості голосування на місцевих виборах 2020 – у вересневому випуску газети

У чому особливості нової виборчої системи, як забезпечити своє право на голосування та чому взагалі важливо прийти на виборчу дільницю? Детальні відпо...