Широківська ОТГ посідає перше місце серед спроможних громад Запорізької області

Такими є дані Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності і сталого розвитку громад за першу половину 2019 року. Друге та третє місце серед громад Запорізької області посідають міста Енергодар і Пологи.

Рейтинг складається за ініціативи Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» на основі 33 критеріїв. При ранжуванні враховуються постійно оновлювані дані про діяльність та інвестиційну привабливість 1092 громад з усіх областей України.

Зокрема ідеться про такі специфічні показники, як участь у міжнародних проектах технічної допомоги та фінансової підтримки, загальний рівень доходів бюджету, податкові надходження та бюджет розвитку, наявність угод про міжмуніципальне співробітництво, міжнародні контакти, приєднання до ініціативи ЄС «Угода мерів», впровадження системи енергомоніторингу та наявність Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату та ін..

Довідково. З 2018 року Всеукраїнський рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку громад використовується міжнародними організаціями, що здійснюють фінансову та технічну підтримку в Україні, обласними державними органами влади, обласними інформаційними ресурсами та приватними інвесторами.