Широківська громада стане партнером Програми DOBRE

Вже невдовзі громада візьме участь у низці заходів, що Програма DOBRE пропонує своїм партнерам. Наразі триває підготовка протоколу співпраці та інших документів, що будуть затверджені на найближчій сесії.

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Програма DOBRE) – це одна з найбільших програм підтримки децентралізації в Україні, що надає технічну й фінансову допомогу для об’єднаних громад. Ще навесні Програма оголосила про набір 25 нових партнерів  серед громад Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей.

Відбір партнерів відбувався у кілька етапів: подання пакету документів, співбесіда з представниками громади, виконання «творчого завдання». Протягом літа наші фахівці проробили велику роботу, аби Широківська ОТГ отримала перемогу в оголошеному конкурсі. Сама лише заявка на участь – це 54 сторінки та понад 50 різних додатків, що підтверджують досвід громади та її мотивацію до співпраці з Програмою.

Окрім того, в серпні разом з мешканцями ми обрали пріоритети розвитку громади на майбутні роки. За підсумками анкетування, участь в якому взяли понад 300 жителів із 19 населених пунктів, ми визначили найважливіші сфери для розвитку та найбільш бажані зміни. Саме в цих напрямах ми очікуємо отримати підтримку експертів Програми DOBRE, реалізувати важливі для населення проєкти. З результатами цього дослідження можна ознайомитися тут.

Офіційне оголошення всіх переможців конкурсу та перші публічні події для нових партнерів плануються на грудень. Наступним кроком співпраці з Програмою стане оновлення стратегічного плану громади. В цілому, співробітництво триватиме до вересня 2022 року.

Спільна робота з експертами та координаторами DOBRE сприятиме посиленню управлінської та фінансової спроможності нашої громади, покращенню якості послуг, економічному зростанню та залученню громадян до ухвалення рішень. Щиро раді виявленій довірі до Широківської громади та дуже чекаємо офіційного початку співпраці!

Довідково. Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З 2016 року Програма підтримала 75 громад в 7 областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. У 2020 році Програма розпочинає роботу ще в трьох цільових областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

Related Posts