Стратегія розвитку Широківської громади розроблена робочою групою, до складу якої залучались сільський голова, депутати, члени виконавчого комітету та представники структурних підрозділів Широківської сільської ради, працівники комунальних установ, закладів і підприємств, представники місцевого бізнесу та громадськості. Затверджена Рішенням Широківської сільської ради від 7.11.2018 р. № 36.

Загальний організаційний, інформаційний та методичний супровід процесу підготовки проекту Стратегії здійснювали фахівці КУ «Агенція розвитку Широківської громади».

Робота над Стратегією тривала з листопада 2017 по жовтень 2018 рр. У цей період були організовані зустрічі з мешканцями найбільших населених пунктів, разом з ними визначені актуальні проблеми та бажані напрями розвитку громади. Проведено SWOT-аналіз за участі членів робочої групи, соціологічні дослідження. Результати цих заходів та подані пропозиції враховані під час розробки стратегічного плану розвитку Широківської ОТГ.

Стратегія базується на європейській практиці розроблення стратегій місцевого розвитку з урахуванням методологічної підтримки, наданої з боку експертів Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Стратегія розвитку Широківської об’єднаної територіальної громади на період до 2022 року спрямована на здійснення позитивних змін, згуртування громади, підвищення якості життя її мешканців, залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій, донорських коштів, посилення співпраці між різними зацікавленими сторонами.

Стратегія розвитку Широківської громади на період до 2022 року