Широківська сільська об’єднана територіальна громада утворилась 13 жовтня 2016 року за рішенням про добровільне об’єднання 6 сільських рад Запорізького району: Августинівська, Веселівська, Володимирівська, Лукашівська, Сонячна та Широківська. Перші вибори в новоствореній ОТГ відбулись 30 квітня 2017 року.

Територія громади межує з містом Запоріжжя, Долинською сільською ОТГ Запорізької області, а також Томаківською і Солонянською селищними ОТГ Дніпропетровської області. Загальна площа ОТГ – близько 36,1 тисяч га. Відстань від адміністративного центру, села Широке, до найближчих великих міст становить: 8 км – до Запоріжжя та близько 75 км – до Дніпра. Через громаду проходить автошлях національного значення Н-08 Бориспіль-Запоріжжя.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Наприкінці XVIII ст. на території нинішньої Широківської ОТГ оселились меноніти – вихідці з Нідерландів і Німеччини. Саме менонітська громада і заснувала низку тутешніх сіл: Широке (Нейєдорф/Ноєндорф), Володимирівське (Кроневейд), Ручаївка (Шенгорст), Малишівка (Нейєнбурґ), Водяне (Розенбах) та ін. Пам’ятки менонітської архітектури подекуди збережені тут і нині.

За результатами інвентаризації на території громади виявлено близько 50 будівель, які збереглись з менонітських часів. У майбутньому на території громади планується створення музею менонітської культури, відкриття туристичних маршрутів “Шляхами менонітів”, розробляються проєкти міжнародної та міжмуніципальної співпраці для збереження культурної спадщини тих часів.

Місце, в якому хочеться жити!

СКЛАД ГРОМАДИ

Широківська громада об’єднує 27 населених пунктів – 25 сіл і 2 селища. З них найбільші за розміром і чисельністю населення: Володимирівське, Лукашеве, Дніпрельстан, Широке, Августинівка, селища Відрадне та Сонячне. На сьогодні в громаді проживають близько 13 тисяч осіб.

Серед стратегічних пріоритетів громади:

  1. Розвиток комунальної і транспортної інфраструктури.
  2. Покращення умов надання послуг у сфері культури і дозвілля.
  3. Соціалізація та інтеграція людей з інвалідністю.
  4. Підвищення привабливості громади для молоді та сімей.
  5. Розвиток громадської активності.

День громади 2018

ШИРОКІВСЬКА ОТГ СЬОГОДНІ

Широківська громада націлена на економічне зростання, розвиток інфраструктури і соціальної сфери, покращення благоустрою території, співпрацю з міжнародними проектами. Громада відома далеко за межами Запорізької області. Працівники апарату сільської ради, комунальних закладів і установ, а також активні мешканці – постійні учасники регіональних і національних заходів: тренінгів, форумів, конференцій, круглих столів.

Неодноразово представники й представниці Широківської громади та реалізовані ними ініціативи перемагали та посідали призові місця у національних конкурсах, на яких відзначаються успішні практики впровадження реформи децентралізації та проєкти місцевого розвитку.

День громади 2019

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

У листопаді 2018 р. затверджена Стратегія розвитку Широківської громади, яка визначає соціально-економічні цілі та пріоритети на період до 2022 року.

Стратегічні цілі:

  1. Зростання економічної спроможності громади.
  2. Підвищення якості життя мешканців громади.
  3. Покращення послуг, які надаються в громаді.

Більше про Стратегію >>

ШИРОКІВСЬКА ГРОМАДА ІНФОРМУЄ

З вересня 2017 року для мешканців, які проживають на території Широківської ОТГ, видається вісник «Широківська громада інформує». З липня 2019 року засновником і видавцем нової газети з такою ж назвою є Агенція розвитку Широківської громади.

Газета видається форматом А3, 1-2 рази на місяць та містить новини з життя громади, публікації про видатних мешканців, історичні події, що відбувались на території громади в різний час, інтерв’ю з представниками органів місцевого самоврядування, комунальних закладів, установ і підприємств, з громадськими активістами, важливу інформацію нормативного та звітного характеру, а також привітання й оголошення.

Газета виходить тиражем близько 5000 примірників і розповсюджується безкоштовно.

Архів та нові номери газети >>

ПУБЛІЧНІ ЗВІТИ

Публічні звіти голови громади

Щорічно сільський голова проводить інтерактивні звітні зустрічі з мешканцями у найбільших населених пунктах старостинських округів (у 2018 році охоплено 8 сіл, у 2019 році – 9 сіл). Участь у таких заходах беруть від 500 до понад 700 осіб.

Обов’язковий компонент публічних звітів – «відкритий мікрофон», що дозволяє жителям поставити запитання голові, внести пропозиції, поділитись ідеями. Усі запитання й пропозиції, отримані під час зустрічей, передаються для розгляду й виконання відповідальним відділам.

У 2019 році під час заходів публічного звітування працював майданчик «Спільнодій», де жителі громади могли запропонувати власну участь і допомогу в розвитку тих чи інших сфер життя громади. Також були організовані дитячі креативні простори, аби дорослі могли послухати звіт і поставити свої запитання голові.