Широківська громада приймала в гості практиків партиципації з трьох областей України

Для нашої громади літо почалося з масштабного і дуже відповідального заходу – Першого Східноукраїнського форуму практиків партиципації, що відбувся в селі Широке 5-6 травня.

Форум став заключною подією в межах проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», що реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ в рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Проект стартував минулого року для 10 об’єднаних громад і міст Дніпропетровської, Запорізької і Харківської областей. Загалом же на конкурс було подано заявки від 32 різних громад! Для прикладу, від Запорізької області були відібрані для участі місто Мелітополь, а також Приморська, Чернігівська та Широківська громади. Серед них лише місто Мелітополь раніше мав досвід впровадження бюджету участі. Натомість для всіх трьох запорізьких ОТГ минулий рік став першим, коли вони спробували попрацювати з громадськими проектами.

Головний мотив форуму практиків партиципації – обмін досвідом, перемогами та подекуди навіть  помилками в процесі впровадження громадського бюджету. Участь у заході взяли делегати від всіх 10 громад і міст – учасників проекту, експерти Фундації ПАУСІ та представники Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Як зазначив голова Широківської громади Денис Коротенко, такі інструменти партиципації, як бюджет участі, є дуже важливими для розвитку і демократичного майбутнього громад. У випадку нашої громади вони допомагають досягати цілей стратегічного розвитку, підвищуючи якість життя мешканців і мешканок, а також загальний рівень громадської активності.

Наразі в Широківській ОТГ триває найвідповідальніший етап впровадження громадського бюджету – реалізація проектів-переможців. Оскільки для нашої громади це також перший досвід, доводиться мати справу з низкою складнощів, що пов’язані з юридичними та фінансовими питаннями. Водночас ми впевнені, що наша громада впорається і з ними – і вже невдовзі ми зможемо урочисто презентувати всі шість проектів, які минулого року здобули громадську підтримку.

Related Posts