Широківська громада продемонструвала високі фінансові показники бюджету за 2019 рік

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International провели чергову оцінку фінансових показників бюджетів 806 об’єднаних громад України. За даними аналізу, на початок 2020 року Широківська громада зберігає лідерські позиції серед ОТГ Запорізької області.

Так, за підсумками виконання бюджету 2019 року, Широківська сільська ОТГ посідає 20 місце в рейтингу громад так званої другої групи – з чисельністю населення від 10 до 15 тисяч осіб. Усього до рейтингу другої групи увійшли 128 ОТГ.

Аналіз фінансових показників бюджету дозволяє оцінити фінансовий потенціал території. Оцінювання здійснюється за кількома об’єктивними індикаторами. Серед них, зокрема, доходи та видатки загального фонду на 1-го мешканця, видатки на утримання апарату управління та капітальні видатки на 1-го мешканця, рівень дотаційності бюджетів та інші. Усі ці індикатори демонструють можливості ресурсного забезпечення громади, що безпосередньо впливають на якість і обсяги публічних послуг, які надаються громадянам.

Для прикладу, у Широківській громаді доходи загального фонду на 1-го мешканця (без трансфертів) в 2019 році становили 6 184,8 грн, що трохи перевищує середній показник для громад другої групи (4 387,6 грн).  Разом з тим видатки загального фонду із розрахунку на 1-го мешканця дорівнюють 7 670,5 грн (середній показник у групі – 6 115,9 грн).

Видатки на утримання апарату управління в перерахунку на 1-го мешканця становлять 1 517,2 грн. Цей показник вказує на те, якою є «вартість» одного працівника управлінського апарату для кожного жителя громади (у річному вимірі) і дає змогу порівняти ці витрати в ідентичних за чисельністю населення ОТГ. Так, у Широківській ОТГ він є одним з найменших серед громад другої групи.

Капітальні видатки на 1-го мешканця дорівнюють 2 168,5 грн. При цьому питома вага капітальних видатків становила 21,8% у загальній сумі видатків (загальний та спеціальний фонди). Саме обсяги капітальних видатків відображають спроможність ОТГ забезпечувати соціально-економічний розвиток, можливості для реалізації проектів інфраструктурного розвитку. Середній рівень капітальних видатків для всіх 806 ОТГ, які підлягали аналізу, становить 18%.

Детальна інформація про результати та методологію оцінювання доступна на сайті Децентралізація. Результати оцінювання для громад другої групи в таблиці за посиланням.

Related Posts

Вибори 2020: відповіді на головні питання

Рівно за місяць в українських громадах відбудуться місцеві вибори. Агенція розвитку Широківської ОТГ підготувала інфографіку про те, як проходитимуть ...

Дороги і транспорт, покращені комунальні послуги та залучення інвестицій – пріоритети розвитку Широківської громади (результати опитування)

Завершилось дослідження громадської думки про пріоритети розвитку Широківської громади, що проводилось у рамках конкурсного відбору громад-партнерів П...