Якісне водопостачання – пріоритетне завдання для розвитку громади та комфортного життя її мешканців

Таким є одноголосне рішення робочої групи, що створена в рамках участі Широківської громади в компоненті Програмі DOBRE «Покращення місцевої послуги».

У першому засіданні робочої групи взяли участь представники громадськості, старости та працівники апарату. Вони ознайомились з результатами опитування, що проводилось на території громади протягом квітня-травня, та з їх урахуванням обрали напрям подальшої роботи.

Майже 80% опитаних мешканців/ок громади вважають постачання питної води найважливішою послугою. Водночас задоволені якістю цієї послуги менше 50% респондентів/ок.

В ході опитування мешканцям було запропоновано оцінити 16 послуг, що надаються в громаді. З цього переліку 9 послуг отримали високі оцінки, коли більше половини опитаних обрали варіант відповіді «скоріше задоволений» або «дуже задоволений».

При цьому найбільш якісними послугами, на думку респондентів/ок, є:

  • освітлення вулиць;
  • адміністративні послуги;
  • забезпечення громадської безпеки;
  • пожежна охорона;
  • послуги первинної медичної допомоги.

А от обслуговування доріг і тротуарів та підтримка спорту залишаються найбільш проблемними ділянками, за оцінкою мешканців.

Серед найбільш важливих послуг лідируючі позиції очікувано займають постачання питної води та будівництво (ремонт, обслуговування) доріг і тротуарів. При цьому кожний четвертий респондент зазначив водопостачання та якість води як один з пріоритетів для вдосконалення.

Впродовж наступних місяців команда Широківської ТГ за підтримки експертів DOBRE розробить план удосконалення обраної послуги та визначить пріоритетний проєкт на найближчий час. Для реалізації цього проєкту громада отримає додаткове фінансування від Програми DOBRE.

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Related Posts