Дороги і транспорт, покращені комунальні послуги та залучення інвестицій – пріоритети розвитку Широківської громади (результати опитування)

Завершилось дослідження громадської думки про пріоритети розвитку Широківської громади, що проводилось у рамках конкурсного відбору громад-партнерів Програми DOBRE. Ми пропонували небайдужим мешканцям і мешканкам відповісти на 6 запитань, що стосуються найбільш очікуваних змін у громаді та бажання долучатися до їх творення. Раді нарешті поділитися результатами.

Опитування тривало з 13 по 22 серпня. За це період ми отримали 341 анкету, з них 179 – на паперових бланках і 162 – в онлайн-формах. Свої побажання висловили жителі 19 населених пунктів Широківської громади. При цьому найактивнішими виявились мешканці й мешканки Широкого (63 відповіді), Сонячного (59), Лукашевого (49), Володимирівського (45), Відрадного (30), Августинівки (23).

Дорожня інфраструктура, комунальні послуги й економічний розвиток громади – розвиток цих сфер, на думку громадян, є найважливішим у громаді на наступні роки. Ці варіанти відповідей отримали більше 100 голосів кожний. Друга «трійка» лідерів – культурне дозвілля для різних вікових категорій жителів, розвиток і покращення якості освіти, благоустрій населених пунктів громади (більше 80 відповідей).

Якими ж є найбільш бажані зміни в громаді на наступні 3-5 років? Це ремонт доріг і безпека пересування між селами громади, а також покращення водопостачання і водовідведення – 2/3 опитаних мешканців чекають на вирішення цих нагальних питань.

Ремонт вулиць (облаштування тротуарів, переходів, велосипедних доріжок) та нові робочі місця на території громади у сфері виробництва чи послуг – найбільш бажані зміни для понад 50% респондентів.

І трохи менше половини опитаних громадян висловили побажання про створення територій для відпочинку і спорту в кожному селі/селищі.

Згідно з результатами опитування, більше 50% опитаних мешканців і мешканок бажають власними діями впливати на розвиток громади та своїх населених пунктів. Серед питань, до вирішення яких вони готові долучатися: благоустрій громади та населених пунктів (92), покращення інфраструктури (27), розвиток культури, освіти, спорту (27), розвиток економіки (9), соціальні послуги (9), охорона здоров’я та медичні послуги (4), громадський порядок і безпека (4).

Щоб досягати бажаних змін у громаді, наші мешканці готові брати участь у громадських слуханнях і загальних зборах (119), роботі вуличних комітетів (108), громадському бюджеті (86), координаційних радах і робочих групах з вирішення різних питань (77), публічних консультаціях і опитуваннях (58) та інших формах діяльності.

Дякуємо всім за участь! Повна версія презентації доступна за цим посиланням.

Що далі?

Результати опитування презентовані у вівторок, 25 серпня, на нараді за участі голови громади Дениса Коротенка та робочої групи з питань участі Широківської ОТГ в Програмі DOBRE. Отримані побажання та пропозиції мешканців будуть враховані під час внесення змін у Стратегію розвитку Широківської ОТГ та розроблення плану проєктів на наступні роки.

З результатами дослідження також ознайомляться експерти Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Якщо наша громада пройде відбір і долучиться до кола партнерів DOBRE, саме думка мешканців буде вирішальною при плануванні всіх заходів співпраці з Програмою.

Дізнатися більше про Програму DOBRE і стежити за її новинами можна тут.

Дізнатися більше про Стратегію розвитку Широківської ОТГ в інтерв’ю на нашому сайті.

Related Posts