Широківська сільська об’єднана територіальна громада утворилась 13 жовтня 2016 року за рішенням про добровільне об’єднання 6 сільських рад Запорізького району: Августинівська, Веселівська, Володимирівська, Лукашівська, Сонячна та Широківська. Перші вибори в новоствореній ОТГ відбулись 30 квітня 2017 року.

Географічне розташування

Територія громади межує з містом Запоріжжя, Долинською сільською ОТГ Запорізької області, а також Томаківською і Солонянською селищними ОТГ Дніпропетровської області. Відстань від адміністративного центру, села Широке, до найближчих великих міст становить: 8 км – до Запоріжжя та близько 75 км – до Дніпра. Через громаду проходить автошлях національного значення Н-08 Бориспіль-Запоріжжя.

Склад громади

Широківська громада об’єднує 28 населених пунктів – 26 сіл і 2 селища. З них найбільші за розміром і чисельністю населення: Володимирівське, Лукашеве, Дніпрельстан, Широке, Августинівка, селища Відрадне та Сонячне.  Загальна площа ОТГ – близько 36,1 тисяч га.

На сьогодні в громаді проживають близько 13 тисяч осіб.

Історична довідка

Наприкінці XVIII ст. на території нинішньої Широківської ОТГ оселились меноніти – вихідці з Нідерландів і Німеччини. Саме менонітська громада і заснувала низку тутешніх сіл: Широке (Нейєдорф), Володимирівське (Кроневейд), Ручаївка (Шенгорст), Малишівка (Неєнбурґ). Пам’ятки менонітської архітектури збережені тут і нині. У майбутньому планується створення музею менонітської культури.

Широківська ОТГ сьогодні

Сучасна Широківська громада націлена на економічне зростання, розвиток інфраструктури і соціальної сфери, покращення благоустрою території, співпрацю з міжнародними проектами. Громада відома далеко за межами Запорізької області. Адже її представники – працівники апарату сільської ради, комунальних закладів і установ, а також активні мешканці – постійні учасники регіональних і національних заходів: тренінгів, форумів, конференцій, круглих столів.

У листопаді 2018 р. затверджена Стратегія розвитку Широківської громади, яка визначає соціально-економічні цілі та пріоритети на період до 2022 року.

Місце, де хочеться жити!

Відео до Дня громади 2018

Звіт Широківської ОТГ
за 2018 рік