Найважливіший ресурс для розвитку громади – це її молодь. Саме тому молодіжні проекти є одним з пріоритетів «Агенції розвитку Широківської громади». За цим напрямом ми тісно співпрацюємо з колегами з відділу освіти Широківської сільської ради та комунальної установи «Центр культури та дозвілля, сім’ї, молоді, спорту та туризму», а також з низкою громадських організацій.

Молодіжний хаб

Наприкінці 2017 року Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ підтримало ідею створення в громаді коворкінгу для молоді. Сьогодні завдяки коштам донора та співфінансуванню з місцевого бюджету на базі Широківського будинку культури працює молодіжний хаб SPACE – сучасний простір громадської взаємодії, діалогу та спільної творчості. Тут регулярно проходять тренінги, семінари, майстер-класи, культурні й освітні заходи для різних категорій мешканців. Але головне: хаб згуртовує молодь. Школярі часто збираються тут після навчання, щоб пограти в настільні ігри. Ще один улюблений формат молоді – вечірки та дискотеки. У світлих стінах хабу відбуваються засідання Молодіжної ради Широківської громади.

Форум «Твої ідеї змінюють громаду»

У липні 2018 року хаб SPACE приймав у гості лідерів і лідерок Молодіжних рад з інших громад Запорізької області. Нагодою для зустрічі став форум «Твої ідеї змінюють громаду». Його ініціатори – КУ «Агенція розвитку Широківської громади», відділ освіти Широківської сільської ради, а також громадська організація «З Україною в серці», яка отримала мікрогрант на проведення низки заходів для молоді в рамках проекту «Зміцнення демократичного врядування».

Форум став підсумком серії воркшопів на теми молодіжної участі та громадської активності, що протягом липня відбулись у семи селах Широківської громади. На заключному заході учасники й учасниці воркшопів, щоб знайти спільні відповіді на важливі питання: як підвищити активність молоді, які завдання мають вирішувати молодіжні ради, як органи місцевого самоврядування можуть допомогти в реалізації молодіжних ідей.

Неформальні зустрічі молоді з головою громади

Перша така зустріч відбулась у селі Лукашеве з нагоди Дня Незалежності України. Спілкування в неформальній атмосфері дозволяє налагодити активний діалог не лише між головою громади та активною молоддю, але й між самими молодими лідерами та лідерками. Учасники зустрічей можуть поставити будь-які питання голові, поділитися власними ідеями з розвитку громади та рідних сіл. А головне – за сприяння «Агенції розвитку» долучитися до впровадження цих ідей у життя.