З 2018 року КУ «Агенція розвитку Широківської громади» здійснює організаційну, інформаційну та методичну підтримку реалізації Програми громадського бюджету.

Громадський бюджет (бюджет участі) – частина бюджету громади, в розподілі якої може взяти участь кожний її житель, запропонувавши для реалізації власний проект та/або долучившись до процедури голосування за подані проекти. Для мешканців бюджет участі – це реальна можливість здійснити бажані зміни с своїх селах і селищах. Для керівництва ОТГ впровадження громадського бюджету є частиною політики відкритості та прозорості, залучення громадян до ухвалення місцевих рішень і процесів розвитку території.

 

Автори проєктів

Будь-який житель громади, який досяг 14 років, може подати власний проєкт, що має на меті покращення життя в громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні та долучитися до реалізації своєї ідеї.

Чому це важливо?

 • Можливість поліпшити територію, де ви проживаєте.
 • Громадський бюджет згуртовує! Залучіть односельців до підтримки вашої ініціативи або розробіть спільний проєкт із жителями сусідніх населених пунктів.
 • У ході голосування мешканці громади самі обирають найважливіші проєкти, що будуть реалізовані наступного року.
 • Втілюємо ідеї разом! Долучайтеся до реалізації проєктів-переможців: участь кожного важлива.

 

Участь у проєкті «Громадський бюджет на сході України»

Широківська громада стала однією з 10 ОТГ, які були відібрані для участі в проєкті «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», що реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ в рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Завдяки цьому «Агенція розвитку» змогла реалізувати інформаційну кампанію та навчальні заходи для мешканців різних населених пунктів громади.

Особливості громадського бюджету 2020

 

Загальний обсяг громадського бюджету на 2020 рік – 500 000 грн.

Максимальна сума одного проєкту – 90 000 грн.

 

Дві категорії проєктів

Ініціативи малих населених пунктів з кількістю мешканців до 300 осіб включно:

Водяне, Гурського, Івангород, Лемешинське, Малишівка, Надія, Нововознесенка, Новодніпровка, Новоселище, Петропавлівка, Привільне, Привітне, Придніпровське, Світанок, Червоний Яр.

Ініціативи великих населених пунктів з кількістю мешканців більше 300 осіб:

Августинівка, Веселе, Відрадне, Володимирівське, Дніпрельстан, Зеленопілля, Зоряне, Лукашеве, Петропіль, Ручаївка, Сонячне, Широке.

На етапі голосування мешканці можуть підтримати по одному проєкту в кожній категорії.

 

Етапи громадського бюджету

Подання проєктів: 16.09.2019 – 15.10.2019

Проєктні заявки приймаються:

на електронні адреси shyroke.ad@gmail.com та shyroke.otg@gmail.com;

у паперовому вигляді в пунктах прийому проєктів (офіс КУ «Агенція розвитку Широківської ОТГ», відділи ЦНАП Широківської громади).

Розгляд поданих проєктів: 16.10.19 – 24.10.2019

Координаційна рада розглядає проєкти. У цей час автори можуть отримати свої проєктні заявки на доопрацювання.

Голосування: 25.10.2019 – 14.11.2019

Жителі голосують онлайн або в пунктах супроводу громадського бюджету. Автори рекламують свої проєкти, щоб отримати найбільшу кількість голосів.

Оголошення переможців: 21.11.2019

Переможцями можуть бути декілька проєктів – на суму, що не перевищує загальний обсяг бюджету участі на поточний рік.

Реалізація проєктів: 2020 рік

 

Долучайтеся до підготовки та реалізації проєктів, моніторингу виконання робіт, інформування. Адже громадський бюджет стає справді громадським, коли жителі долучаються не лише до розробки ідей, а й до їх втілення.

Ключові цифри та факти про Громадський бюджет Широківської ОТГ – 2019

 • Відповідно до Положення про громадський бюджет, розробити й подали власний проект на конкурс можуть автори – мешканці Широківської громади віком від 14 років.
 • Загальна сума, виділена на бюджет участі, становить 300 тис. грн.. Максимальна вартість одного проекту – 50 тис. грн.. При цьому загальна вартість поданих проектів перевищила 1 млн. грн..
 • Для здійснення основних заходів, що стосуються впровадження та функціонування громадського бюджету, створено постійно діючий консультативно-дорадчий орган – Координаційну раду. До її складу входять представники Широківської сільської ради, депутатського корпусу та громадських організацій.
 • Протягом літа була реалізована масштабна інформаційно-просвітницька кампанія на підтримку громадського бюджету: тиждень написання проектів у різних селах громади, воркшопи для молоді, тренінги для активних мешканців, форум ідей.
 • На перший конкурс проектів бюджету участі було подано 23 заявки з 9 різних сіл громади. Найактивнішими виявились мешканці села Відрадне: вони не лише подали 6 (!) проектів, але й найзавзятіше долучились до голосування за них.
 • Найбільше проектів подано для реалізації в сфері культури (62%) та розвитку інфраструктури (28%). Найпопулярніші теми – створення або покращення публічних просторів для молоді та сімей, проведення фестивалів, змістовне дозвілля для різних категорій мешканців, спорт і оздоровлення.
 • За підсумками голосування обрано 6 проектів, що протягом 2019 року будуть реалізовані в селах Августинівка, Відрадне, Зеленопілля, Петропіль і селищі Сонячне.
 • Наступний конкурс проектів бюджету участі стартує 30 липня 2019 року.

Переможці Громадського бюджету-2020