Широківська громада поділиться досвідом впровадження місцевої системи правової допомоги

Успішні практики роботи з правовою тематикою стануть у пригоді іншим сільським громадам на Запоріжжі та Дніпропетровщині.

Під час заходів проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України» відбудеться обмін досвідом між юристами, соціальними працівниками, громадськими активістами з Новоолександрівської, Мирівської, Могилівської і Широківської територіальних громад.

Широківська громада має найбільший досвід роботи за напрямом правової допомоги населенню. Тож організатори проєкту очікують, що наші фахівці поділяться цікавими практиками і дієвими рішеннями, які вже напрацьовані в громаді. Серед них, наприклад:

  • вивчення правових потреб населення;
  • організація гарячої телефонної лінії з правових питань;
  • робота мобільних офісів правової допомоги;
  • юридичні консультації для ініціативних груп зі створення ОСББ та діючих громадських організацій;
  • створення мережі шкільних правових клубів;
  • створення Ради жінок для реалізації і захисту прав мешканок громади;
  • публікація правової рубрики в віснику громади;
  • затвердження місцевої програми правової допомоги.

Зазначимо, що ці рішення розроблені та запроваджені в співпраці з ГО «СТЕП», яка є ініціатором проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України». Більше про проєкт можна дізнатись на сайті громадської організації.

Проєкт реалізується за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччина у Дніпрі).

На фото: ініціативна група зі створення Ради жінок (вересень 2020 року).

Related Posts

Майстерня з підготовки проєктних заявок на конкурс «Громадські ініціативи для розвитку територіальних громад-2021»

Запрошуємо до участі представників та представниць зареєстрованих місцевих громадських організації, ініціативні групи жителів, включно із молодіжними ...