Ми розуміємо важливість зарубіжного досвіду для розвитку економічного потенціалу громади і прагнемо впроваджувати інноваційні управлінські підходи та дієві реформи, щоб з кожним роком Широківська ОТГ була спроможнішою, сучаснішою та комфортнішою для життя. Для цього ми вивчаємо успішні практики інших країн Європи й адаптуємо їх до української ситуації.

Співпраця з Німеччиною

Налагодження міжнародних партнерств – один з провідних напрямів діяльності «Агенції розвитку». У 2018 році Широківська сільська ОТГ стала учасником Ініціативи «Рівний Рівному» Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації, що спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України. Під час цього проекту нашим партнером стала німецька громада Барлебен.

Саме в співпраці з Барлебеном з’явилась ідея щоквартального проведення «Бізнес-діалогів» за участі керівництва Широківської громади, спеціалістів «Агенції розвитку» та місцевих підприємців. Крім того, в рамках укладеного Меморандуму запланована низка спільних дій з німецькими партнерами на 2019 рік. Це, зокрема, розвиток кооперації, організація поїздок торговельно-економічних делегацій, підтримка розвитку місцевої аптечної мережі, створення добровільних пожежних бригад, залучення інвестиційних коштів для реалізації спільних проектів.

U-LEAD1
germ-of
Робота з експертами GIZ над проектом Стратегії (лютий 2018 року)

Співпраця з Польщею

Серед інших зарубіжних практик, що були успішно адаптовані для нашої громади, –  створення місцевих «рад сеньйорів» (осіб поважного віку). Про цей досвід представники Широківської ОТГ дізнались під час однієї з навчальних поїздок до Польщі. Сьогодні Поважна рада Широківської громади об’єднує кількадесят активних мешканців і мешканок третього віку, які охоче долучаються до громадських ініціатив, відвідують Інститут третього віку, пишуть проекти на конкурс бюджету участі.

Наразі ми ведемо перемовини з польською гміною Кенти з метою підписання меморандуму про партнерство та міжнародну співпрацю.

Співпраця з Канадою

Широківська громада зберігає дружні відносини з менонітськими організаціями в Україні та нащадками менонітів, які нині проживають у Канаді. Серед наших добрих партнерів – Благодійний фонд «Менонітський центр» і організація «Друзі Менонітського центру в Україні», які регулярно допомагають освітнім і культурним закладам громади.

Співпраця з донорськими організаціями

Протягом 2017-2019 рр. в Широківській громаді були реалізовані та/або реалізуються проекти за сприяння таких міжнародних організацій, як Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ GmbH, National Endowment for Democracy (США), Агентство США з міжнародного розвитку USAІD, Фонд «Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych» (Польща), IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмін), Фундація українсько-польської співпраці PAUCI та інші.

Значна частина реалізованих проектів спрямована на розвиток громадянського суспільства, залучення мешканців до ухвалення місцевих рішень, роботу з молоддю та вразливими групами населення.

Більше про співпрацю з фондами >>