З моменту створення Широківська громада успішно співпрацює з  донорськими фондами і провайдерами міжнародної технічної допомоги. Розробка заявок для участі в грантових програмах і забезпечення успішного виконання партнерських проєктів – один з напрямів діяльності КУ «Агенція розвитку Широківської громади».

Для цього ми працюємо з іншими структурними підрозділами Широківської сільської ради, комунальними установами (підприємствами, закладами), громадськими організаціями, залучаємо провідних фахівців громади та зовнішніх експертів.

Ми відкриті до співпраці!

Партнерство з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ)

У 2019 році Широківська громада долучилась до всесвітньої ініціативи Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ)  «Громада, дружня до дітей та молоді», потрапивши до числа десяти муніципалітетів-переможців другого українського конкурсу. У серпні було підписано Меморандум про взаємодію із Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні, згідно з яким Широківська громада взяла на себе зобов’язання створити сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

Протягом другої половини 2019 року працівники громади провели опитування серед школярів, працюючої молоді та батьків для оцінки стану дружності громади до дітей та молоді. Паралельно було проведене масштабне дослідження реального стану забезпечення прав дітей і молоді в громаді. За підсумками цієї роботи створено План дій з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» в Широківській громаді на 2020-2022 року (затверджений рішенням Широківської сільської ради №3 від 14.05.2020 року).

У червні 2020 року Широківська громада стала офіційним кандидатом на здобуття статусу «Громада, дружня до дітей та молоді».

Основні програми і проєкти

 • Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи – впровадження гендерно-чутливого бюджетування (2020).
 • Проєкт «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей мешканців Широківської громади» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (2020).
 • Фаза впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» (2019-2020).
 • Проєкт «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT) Міжнародної організації Global Communities (2019).
 • Проєкт «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» (2019).
 • Програма «Правоспроможна громада» за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» (2019).
 • Проєкт «Розвиток громад» Корпусу Миру США (2019).
 • «Е-рішення для громад» – проєкт «Центру розвитку інновацій» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» (2019).
 • Програма «U-LEAD з Європою», Ініціатива «Рівний Рівному» Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації. Розбудова партнерств і розробка спільних проектів з муніципалітетами і регіонами у країнах-членах ЄС (2018).
 • Проєкт «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку» Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ (2018).
 • Ініціатива «Підтримка енергетичного менеджменту в об’єднаних громадах» Програми «U-LEAD з Європою» спільно з проєктом GIZ «Енергоефективність у громадах II» (2018).
 • Проєкт «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ (2018).
 • Програма місцевого системного розвитку Фонду Східна Європа у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», ГО «ДЕСПРО» та Київським економічним інститутом (2018).
 • Проєкт «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні», що є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України і виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ (2017).
 • Проєкт «Зміцнення демократичного врядування», що реалізується ГО «СТЕП» (Запоріжжя) за підтримки National Endowment for Democracy (2017-2020).