Жителі Широківської ОТГ об’єднуються для відповідального управління багатоквартирними будинками

На сьогодні в громаді зареєстровано вже п’ять ОСББ. Створення ще двох триває. На запит мешканців фахівці Широківської сільської ради та Агенції розвитку проводять додаткові консультації і роз’яснення щодо форм управління багатоквартирними будинками та процедури створення ОСББ.

Консультаційну підтримку новоствореним ОСББ та ініціативним групам, які бажають зареєструвати такі об’єднання, також надається в рамках Проєкту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES).

Ще наприкінці липня в рамках проєкту відбулась роз’яснювальна зустріч для співвласників багатоквартирних будинків сіл Августинівка, Володимирівське та селища Відрадне. Під час заходу громадяни дізнались про реформу ЖКГ в Україні, форми управління багатоквартирними будинками, особливості отримання комунальних послуг і сплати за них.

Сьогодні жителі багатоквартирних будинків можуть самостійно обрати одну з трьох форм управління, що передбачені Законом України «Про особливості здійснення

права власності у багатоквартирному будинку»:

  • самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками (без залучення управителів і створення ОСББ);
  • управління багатоквартирним будинком управителем (він обирається самостійно або призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради – в разі відсутності рішення жителів про вибір форми управління);
  • управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

Зокрема, під час консультаційної зустрічі в липні говорили про переваги останньої форми, а саме – створення ОСББ: які вигоди від цього отримують жителі, які успішні практики вже є в Україні, яку підтримку можна отримати від держави.

Після цієї зустрічі протягом серпня відбулось декілька виїзних консультацій у Відрадному. Їх ініціаторами стали самі місцеві жителі, які хотіли отримати більше інформації про плюси та мінуси створення ОСББ або вибору управляючої компанії. За підсумками зустрічей з фахівцями Широківської сільської ради та подальших обговорень мешканці віддали перевагу створенню об’єднання співвласників.

У вересні аналогічні консультації також відбулись для жителів села Володимирівське. Установчі збори щодо створення ОСББ мають відбутися тут до кінця вересня.

Детально про процедуру створення ОСББ, зокрема під час карантину, можна дізнатись на сайті ПРООН Україна.

Інфографіка з сайту ПРООН Україна (www.ua.undp.org)

Related Posts