



🔥 Друзі, хочемо вам розказати про одну потужну можливість – “Empowering Women” або програму розширення можливостей жіночого підприємництва. А хто може розказати про можливість краще, ніж її випускниця?
💪 Знайомтесь – Олена Щербакова, жительниця села Лукашеве, власниця сімейної ферми “ГурмеЕко”! У 2021 році Олена брала участь у Програмі розширення можливостей жіночого підприємництва “Empowering Women”.
Олена відповіла на кілька наших питань, щоб ви могли краще зрозуміти, чи підійде ця програма саме вам!
“Наша сімейна ферма займається виготовленням екологічно-чистих молочних та м’ясних виробів. З 2018 року “ГурмеЕко” – офіційно зареєстрований бізнес. До “Empowering Women” ми брали участь і в інших грантових програмах, проте розвиватись треба постійно!
З теоретичних лекцій ми почерпнули для себе багато актуальної інформації з маркетингу, бухгалтерії та роботи з соціальними мережами. Також ми виграли можливість закупити спеціалізоване обладнання для облаштування коровника на 80 000 тисяч гривень: професійні резинові мати, доїльні апарати, пристрої для напування корів тощо. З організацією приміщення сироварні та системою ХАСП нам допоміг ментор від програми.
Для того, щоб брати участь в програмі, варто вже мати якісь напрацювання – хоча б ідею. Навчання буде більш ефективним, якщо є розуміння своїх потреб – в обладнанні та необхідних знаннях.
Проєкт триває майже рік, переможцям можна скористатися наставництвом ментора і працювати більш вузько-направлено. Наприклад, минулого року з ідеєю запровадження сервісу клінінгу учасникам допомагав ментор, який вже втілив цю ідею в іншому місті. Дав напрацювання, допоміг порадою і початківці змогли ефективніше розвинутись у своєму напрямку.
Цікаво буде будь-кому, але для більш ефективної участі має бути бажання займатись справою серйозно”, – розповідає підприємниця Олена Щербакова.
🌱🧀 Щоб поласувати домашніми, екологічними продуктами, звертайтесь:
Viber: +38(068)497-18-97
Instagram: https://bit.ly/3AT9rZ7
Facebook: https://www.facebook.com/GurmeEko
6⃣📈 В рамках програми фахівці проведуть серію з шести онлайн-воркшопів про започаткування підприємництва та створення бізнес-ідеї. Ці онлайн-воркшопи відкриті для всіх жінок, які вже мають власну справу або бажають її створити.
Реєстрація за посиланням:
https://entrepreneur.pagulasabi.ee/ukraine/registration-2022
Деталі: https://www.ednist-fond.com.ua/empowering-women-entrepreneurship-program-2022/
📍 Перший онлайн-воркшоп ” РОЗРОБКА ІДЕЇ ТА БІЗНЕС-МИСЛЕННЯ” пройде вже 19 лютого!
Сьогодні експерти програми DOBRE презентували нашим фахівцям індекс бюджетної прозорості Широківської громади за 2021 рік, який проаналізували на основі даних, опублікованих на сайті громади.
Індекс бюджетної прозорості – це перше комплексне Національне оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу, унікальна інноваційна Методологія оцінювання з онлайн-платформою https://tlb.in.ua де зберігаються усі результати. В 2021 році оцінювання пройшли 100 ТГ, з них повторно – 75. Аналіз було проведено на основі трьох параметрів: відкритість інформації, прозорість рішень, використання інновативних практик та 173 критеріїв, кожен з яких оцінюється від 0 до 1, всі оцінки повністю верифіковані.
Дякуємо за якісне дослідження та очікуємо на подальшу успішну співпрацю!
За результатами підрахунків, індекст бюджетної прозорості Широківської громади визначено як високий з 51,15%. Окрім презентованих підрахунків, експерти програми DOBRE надали аналіз сильних сторін та зон розвитку процесу бюджетування Широківської громади. На основі цих зауважень фахівці громади визначать план своїх дій для покращення результатів до наступної зустрічі.
Зустріч відбулась в рамках проєкту DOBRE за участі експертів: Літвінова Олексія Володимировича, генерального директора ГО “Інститут громадської експертизи”, Андреєва Олексія Миколайовича, директора з юридичних питань ГО “Інститут громадської експертизи” та фахівців громади: Марини Юдіної, заступниці голови Широківської громади, Людмили Нічіпорчук, начальниці фінансового відділу, Еліни Нікітенко, начальниці відділу бухгалтерського обліку та звітності-головної бухгалтерки, Антона Коваленка, головного редактора газети “Широківська громада інформує”, Ольги Мішевської, заступниці директора КУ Агенція розвитку Широківської громади” та Юлії Носкової, директорки КУ Агенція розвитку Широківської громади”.
Давайте розвиватися разом!
На початку грудня соціальні працівники Широківської громади зустрілись онлайн з колегами з КУ «Центр надання соціальних послуг Шахівської сільської ради» Селидівської громади (Донецька обл.).
Учасниці зустрічі презентували успішний досвід запровадження інноваційних соціальних послуг. Зокрема, в Широківській громаді вже кілька років успішно працює «Університет третього віку». Тут також діє Поважна рада, яка об’єднує активних мешканців і мешканок пенсійного віку.
Університет поважного віку – це реальна можливість для громадян після виходу на пенсію продовжувати активне суспільне життя, здобувати нові навички, спілкуватися. Аналогічні проєкти вже успішно діють в багатьох інших громадах при комунальних установах або громадських організаціях.
Перші «пілотні» заходи Університету відбудуться в рамках проєкту громадської організації «СТЕП», яка допоможе організувати тренінги з комп’ютерної і фінансової грамотності, лекції на тему здоров’я та інші заходи для мешканців і мешканок 60+. Додаткове навчання під час проєкту пройдуть і соціальні працівники громади – вони покращать знання з цифровізації соціальних послуг.
Крім того, ГО «СТЕП» допоможе придбати меблі та обладнання для мультимедійних кімнат, де будуть проходити заходи Університету поважного віку. А саме – такі кімнати з’являться при закладах культури в селах Шахове, Володимирівка, Торецьке, Никонорівка, Новоторецьке та Золотий колодязь. Кошти для закупівлі обладнання отримано в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», який співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Шахівська сільська рада та КУ «Центр надання соціальних послуг» є партнерами проєкту та надають організаційну й адміністративну підтримку в його виконанні.
Проєкт «Університет поважного віку» реалізується громадською організацією «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП») в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.