Розробку комунікаційної стратегії успішно завершено!

🌱💪 Ще один важливий стратегічний документ розроблено спільними зусиллями фахівців Агенції розвитку Широківської громади та експертів Програма DOBRE!
Комунікаційна стратегія регламентує процеси взаємодії громади з жителями, представниками влади та бізнесу, міжнародними партнерами тощо.
Тепер, з більш глибокими та якісними дослідженнями продовжуємо йти вперед до своїх цілей!
😉 До вашої уваги Комунікаційна стратегія Широківської громади:

Історія успіху та нова можливість! ⬇

🔥 Друзі, хочемо вам розказати про одну потужну можливість – “Empowering Women” або програму розширення можливостей жіночого підприємництва. А хто може розказати про можливість краще, ніж її випускниця?

💪 Знайомтесь – Олена Щербакова, жительниця села Лукашеве, власниця сімейної ферми “ГурмеЕко”! У 2021 році Олена брала участь у Програмі розширення можливостей жіночого підприємництва “Empowering Women”.
Олена відповіла на кілька наших питань, щоб ви могли краще зрозуміти, чи підійде ця програма саме вам!

“Наша сімейна ферма займається виготовленням екологічно-чистих молочних та м’ясних виробів. З 2018 року “ГурмеЕко” – офіційно зареєстрований бізнес. До “Empowering Women” ми брали участь і в інших грантових програмах, проте розвиватись треба постійно!

З теоретичних лекцій ми почерпнули для себе багато актуальної інформації з маркетингу, бухгалтерії та роботи з соціальними мережами. Також ми виграли можливість закупити спеціалізоване обладнання для облаштування коровника на 80 000 тисяч гривень: професійні резинові мати, доїльні апарати, пристрої для напування корів тощо. З організацією приміщення сироварні та системою ХАСП нам допоміг ментор від програми.

Для того, щоб брати участь в програмі, варто вже мати якісь напрацювання – хоча б ідею. Навчання буде більш ефективним, якщо є розуміння своїх потреб – в обладнанні та необхідних знаннях.

Проєкт триває майже рік, переможцям можна скористатися наставництвом ментора і працювати більш вузько-направлено. Наприклад, минулого року з ідеєю запровадження сервісу клінінгу учасникам допомагав ментор, який вже втілив цю ідею в іншому місті. Дав напрацювання, допоміг порадою і початківці змогли ефективніше розвинутись у своєму напрямку.

Цікаво буде будь-кому, але для більш ефективної участі має бути бажання займатись справою серйозно”, – розповідає підприємниця Олена Щербакова.
🌱🧀 Щоб поласувати домашніми, екологічними продуктами, звертайтесь:
Viber: +38(068)497-18-97
Instagram: https://bit.ly/3AT9rZ7
Facebook: https://www.facebook.com/GurmeEko

6⃣📈 В рамках програми фахівці проведуть серію з шести онлайн-воркшопів про започаткування підприємництва та створення бізнес-ідеї. Ці онлайн-воркшопи відкриті для всіх жінок, які вже мають власну справу або бажають її створити.

Реєстрація за посиланням:
https://entrepreneur.pagulasabi.ee/ukraine/registration-2022
Деталі: https://www.ednist-fond.com.ua/empowering-women-entrepreneurship-program-2022/

📍 Перший онлайн-воркшоп ” РОЗРОБКА ІДЕЇ ТА БІЗНЕС-МИСЛЕННЯ” пройде вже 19 лютого!

В Широківській територіальній громаді високий рівень прозорості бюджету!

Сьогодні експерти програми DOBRE презентували нашим фахівцям індекс бюджетної прозорості Широківської громади за 2021 рік, який проаналізували на основі даних, опублікованих на сайті громади.

Індекс бюджетної прозорості – це перше комплексне Національне оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу, унікальна інноваційна Методологія оцінювання з онлайн-платформою https://tlb.in.ua де зберігаються усі результати. В 2021 році оцінювання пройшли 100 ТГ, з них повторно – 75. Аналіз було проведено на основі трьох параметрів: відкритість інформації, прозорість рішень, використання інновативних практик та 173 критеріїв, кожен з яких оцінюється від 0 до 1, всі оцінки повністю верифіковані.

Дякуємо за якісне дослідження та очікуємо на подальшу успішну співпрацю!

За результатами підрахунків, індекст бюджетної прозорості Широківської громади визначено як високий з 51,15%. Окрім презентованих підрахунків, експерти програми DOBRE надали аналіз сильних сторін та зон розвитку процесу бюджетування Широківської громади. На основі цих зауважень фахівці громади визначать план своїх дій для покращення результатів до наступної зустрічі.

Зустріч відбулась в рамках проєкту DOBRE за участі експертів: Літвінова Олексія Володимировича, генерального директора ГО “Інститут громадської експертизи”, Андреєва Олексія Миколайовича, директора з юридичних питань ГО “Інститут громадської експертизи” та фахівців громади: Марини Юдіної, заступниці голови Широківської громади, Людмили Нічіпорчук, начальниці фінансового відділу, Еліни Нікітенко, начальниці відділу бухгалтерського обліку та звітності-головної бухгалтерки, Антона Коваленка, головного редактора газети “Широківська громада інформує”, Ольги Мішевської, заступниці директора КУ Агенція розвитку Широківської громади” та Юлії Носкової, директорки КУ Агенція розвитку Широківської громади”.

 

Наше прихильне ставлення до понеділків повертається

Ловіть актуальні пропозиції, до яких є час підготуватись 😊
1⃣ Тренінг «Активні Громадяни»
🔥 Актуально до: 31 січня
🙋‍♀️ “Активні громадяни” — програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.
Мета проєкту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.
Основною перевагою участі в тренінгу є можливість отримати фінансування на власну ідею проєкту соціальної дії.
2⃣ Конкурс грантів «Культура. Спільнота»
🔥 Актуально до: 15 лютого
🙋‍♀️ Мета конкурсу – надати додаткову підтримку ініціативам та проєктам у сфері культури, які здатні залучати кошти від громадян шляхом краудфандінгу.
Пріоритет конкурсу – підтримка культурницьких ініціатив, які залучають кошти громади та мають соціальний вплив.
3⃣ Прийом заявок на грант Кліматичні Інноваційні Ваучери для українських МСБ
🔥 Актуально до: 28 лютого
🙋‍♀️ ружні до довкілля бізнеси можуть отримати до 50 000 EUR на розробку або впровадження у бізнес процеси екологічних технологій, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.
4⃣ Конкурс на реалізацію проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2022 році від Мінмолодьспорту
🔥 Актуально до: 28 лютого
🙋‍♀️ Неприбуткові організації, які працюють з молоддю та подають заявки на участь у конкурсі до Мінмолодьспорту, повинні мати партнерську організацію з Польщі та надати відомості про неї при подачі документів. Разом партнери мають можливість провести:
– молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна;
– молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах);
– інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).
На проведення конкурсу проєктів цього року у Державному бюджеті України передбачено 7 млн грн.
5⃣ Цікаві та інформативні вебінари від Всеукраїнської Асоціації ОТГ (календар подій прикріплюємо до посту)
Запрошення учасників на заходи від Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад анонсуються окремо на кожен вебінар на фейсбук сторінці Асоціації або на сайті:

Давайте розвиватися разом!

Дайджест новин Широківської громади 🌱

Готові дізнатися, що відбулося за останній час в громаді? Пристебніть паски безпеки, бо ми взлітаємо! 🤩⬇
1. Проєкт «БУРимо в Широківській громаді» посів 1 МІСЦЕ у конкурсі на отримання гранту від British Council Ukraine в рамках програми “Активні громадяни”!
🚀🤝Тепер наша молодь та молодь міста Запоріжжя відремонтують 3 домівки людям, які знаходяться у складних життєвих обставинах в партнерстві Широківська територіальна громада СВОІ – Спільнота Волонтерів Об’єднаних Ідеєю Громадська організація “За розвиток”.
Шляхом відчайдишних голосувань, перепостів та дебатів ми здобули цю спільну перемогу 💪
2. Депутат Запорізької обласної ради Павел Матвиенко вручив Сімейний лікар Широківської громади обладнання для гінекологічного кабінету, багатофункціональний ЛОР-комбайн для проведення процедур та сучасний автоматичний дефібрилятор для реанімаційних заходів. Дуже дякуємо за такий важливий внесок!
І це тільки перший здобуток нашої Клініки у цій добірці, нумо далі 😉
3. Чергове поповнення автопарку Широківської громади! Народний депутат України Павло Мельник вручив нам спеціалізовану автовишку.
🚘Вже невдовзі новинка допоможе нам у заміні світильників, ремонті мережі вуличного освітлення та в роботах з кронування дерев, в тому числі і аварійних, і.т.д. Це дуже потужне та важливе попорнення для нас!
4. Працюємо над підвищенням туристичної привабливості та поповненням бюджету 🤩
Голова громади Korotenko Denys підписав договір з ТОВ «ГЕЛІУС-СИНТЕЗ» на оренду земельної ділянки площею 9 гектарів під будівництво та функціонування сонячної електростанції. Енергетичний об’єкт з’явиться поблизу селища Відрадне.
Вже зараз, на пільгових умовах, орендар приноситиме 220 тисяч гривень надходжень до бюджету. Одразу після введення об’єкту в експлуатацію орендна плата становитиме 880 тисяч гривень на рік. Це без врахування податку на дохід фізичних осіб.
P.S. Про польоти на початку посту ніхто не жартував 😄😉
5. Ще один успішний кейс в напрямку пошуку інвесторів в Широківській громаді – створення центру повітряних видів спорту!
Голова громади підписав договір про довгострокову оренду земельної ділянки поблизу села Веселе площею 2,4 гектари з ГО «Запорізький клуб повітряних видів спорту». Обрана ділянка – колишній майданчик для сільськогосподарської авіації, який десятки років знаходився в занедбаному стані. Та в цьому році там буде облаштований центр для польотів на парапланах та для інших повітряних активностей.💫
Замість закинутої ділянки ми отримаємо не лише 85 тисяч гривень річної орендної плати до бюджету громади, але і туристично привабливий об’єкт на нашій території 🌱
6. Ще один подарунок отримали Лукашівська та Новопетрівська школа 😊👩‍🏫
Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко подарував школам інтерактивні комплекси. В них входить сучасна дошка, проєктор, принтер та ноутбук. Тепер дітлахам буле цікавіше та зручніше вчитесь!
7. Заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова передала на баланс Клініки «Сімейний лікар Широківської громади» інноваційний лапароскопічний комплекс для операційного блоку. Також ця техніка допомогла медичному закладу розширити спектр послуг. Замість 6 пакетів НСЗУ, лікарня уклала 19. Із вдячністю крокуємо далі до щасливих та здорових пацієнтів та крайньої новини нашої добірки 👩‍🔬
8. У Відрадненській амбулаторії триває масштабна реконструкція 🔨🏥
Вона передбачає заміну покрівлі, утеплення фасаду будівлі, заміну комунікацій, внутрішні та зовнішні ремонтні роботи, роботи з благоустрою прилеглої території.
Згодом сучасний медичний центр з доступністю для маломобільних груп населення розпочне свою роботу у Широківській громаді! 👍
Завдяки спільним зусиллям керівництва громади та голови Запорізької ОДА Олександра Старуха з обласного бюджету на продовження виконання робіт з реконструкції було виділено 4 мільйони гривень.
Дякуємо всім представниками влади, партнерам та жителям, які підтримують Широківську громаду! Тільки спільні зусилля здатні творити такі прекрасні зміни!💚

Широківська громада презентувала успішний досвід запровадження інноваційних соціальних послуг

На початку грудня соціальні працівники Широківської громади  зустрілись онлайн з колегами з КУ «Центр надання соціальних послуг Шахівської сільської ради» Селидівської громади (Донецька обл.).

 

Учасниці зустрічі презентували успішний досвід запровадження інноваційних соціальних послуг. Зокрема, в Широківській громаді вже кілька років успішно працює «Університет третього віку». Тут також діє Поважна рада, яка об’єднує активних мешканців і мешканок пенсійного віку.

Університет поважного віку – це реальна можливість для громадян після виходу на пенсію продовжувати активне суспільне життя, здобувати нові навички, спілкуватися. Аналогічні проєкти вже успішно діють в багатьох інших громадах при комунальних установах або громадських організаціях.

 

Перші «пілотні» заходи Університету відбудуться в рамках проєкту громадської організації «СТЕП», яка допоможе організувати тренінги з комп’ютерної і фінансової грамотності, лекції на тему здоров’я та інші заходи для мешканців і мешканок 60+. Додаткове навчання під час проєкту пройдуть і соціальні працівники громади – вони покращать знання з цифровізації соціальних послуг.

 

Крім того, ГО «СТЕП» допоможе придбати меблі та обладнання для мультимедійних кімнат, де будуть проходити заходи Університету поважного віку. А саме – такі кімнати з’являться при закладах культури в селах Шахове, Володимирівка, Торецьке, Никонорівка, Новоторецьке та Золотий колодязь. Кошти для закупівлі обладнання отримано в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», який співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Шахівська сільська рада та КУ «Центр надання соціальних послуг» є партнерами проєкту та надають організаційну й адміністративну підтримку в його виконанні.

 

Проєкт «Університет поважного віку» реалізується громадською організацією «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП») в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.