У Широківській громаді відбулись навчання для мешканців багатоквартирних будинків

Протягом лютого відбулись шість зустрічей із жителями громади, присвячені питанням створення ОСББ. Заходи проходили в селах Августинівка і Володимирівське та селищі Відрадне за участі регіонального координатора проєкту ЄС/ПРООН «Об‘єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) в Запорізькій області Геннадія Устимова.

Під час таких зустрічей громадяни дізнаються більше про переваги, що відкриваються для мешканців багатоквартирних будинків при створенні ОСББ. Крім того, вони мають змогу отримати відповіді на запитання, які стосуються утримання житла та вирішення різних наболілих питань: як знайти підрядників для ремонту даху чи каналізації, навіщо і як правильно утеплювати будинок, які є способи впливу на неплатників комунальних платежів.

Щоб надати мешканцям максимально повну інформацію про ситуацію саме в нашій громаді, у зустрічах також беруть участь фахівці юридичного відділу та працівники відділу ЖКГ і благоустрою Широківської сільської ради.

Створення ОСББ – важливий і відповідальний процес, що дозволяє мешканцям брати пряму участь в управлінні будинком, контролювати якість комунальних послуг, навіть залучати додаткові кошти на ремонт і утримання.

Так, нещодавно Широківська сільська рада підписала меморандум про співпрацю з Фондом енергоефективності та долучилась до державної програми «Енергодім». У рамках цієї програми співвласники багатоквартирних будинків можуть отримати відшкодування до 70% коштів, витрачених на енергомодернізацію помешкань.

Загалом у Широківській ОТГ знаходиться понад 20 багатоквартирних будинків. З травня 2020 року багатоквартирні будинки, де не створені ОСББ, будуть передані керуючим компаніям.

Related Posts

«Майбутнє – за екологічним та сучасним сільським господарством!» – вважають засновники фермерського господарства «Широкий простір-2008»

Продовжуємо знайомство з визначними підприємцями Широківської громади, постійними учасниками наших «Бізнес-діалогів». Цього разу Олександр, Олена та А...