Широківська ОТГ піднялась на 35 місце в рейтингу малих та середніх громад України

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» опублікував повний рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України за даними на 1 липня 2020 року.

Широківська громада посідає 35 позицію в рейтингу, що на дванадцять «сходинок» вище від результату минулого року. Це найкращий показник серед ОТГ не лише в Запорізькій, але й сусідній Дніпропетровській області.

Рейтинг враховує 40 критеріальних показників. Серед них, для прикладу, низка критеріїв, що відображають прагнення громади до сталого розвитку: приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів», затвердження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), його моніторинг і публічність (доступність на сайті), наявність модернізаційних інфраструктурних проєктів в сфері ЖКГ.

Частина показників стосується інвестиційного потенціалу громади, цілеспрямованої роботи органів місцевого самоврядування в цьому напрямку. Зокрема, чи затверджена стратегія розвитку громади, чи є інвестиційний паспорт і мапа інвестиційний пропозицій, чи ведеться співпраця з бізнесом та чи впроваджуються проєкти державно-приватного партнерства.

Наявність інформативних і змістовних сайтів громади та впровадження бюджету участі, наприклад, також підвищує позицію громади в рейтингу. Окремо оцінюються й фінансові показник, а саме річні рівні доходів громади (дані платформи openbudget.gov.ua).

У підсумку, рейтинг відображає інституційну спроможність, сталий розвиток та інвестиційну привабливість громад. Повне роз’яснення про критеріальні показники, за якими формується рейтинг, опубліковане на фейсбук-сторінці Регіонального центру екологічних досліджень та підтримки бізнесу від 18 липня 2020 року.

Декілька фактів про Широківську громаду

  • Широківська ОТГ має затверджену Стратегію розвитку на період до 2022 року – нещодавно Агенція розвитку провела перший моніторинг її виконання.
  • Наприкінці 2018 року громада долучилась до ініціативи ЄС «Угода мерів». Це найбільший в світі рух за збереження клімату і енергії на місцевому рівні. В рамках виконання Ініціативи в Широківській громаді розроблено й затверджено План дій сталого енергетичного розвитку до 2030 року.
  • Всі нові інфраструктурні проєкти впроваджуються на території громади з урахуванням сучасних вимог до енергоефективності: триває відновлення й реконструкція вуличного освітлення, поступово переводяться на альтернативне паливо котельні, що забезпечують теплом комунальні заклади – школи, садочки, медичні пункти. Мапа реалізованих проєктів доступна в електронному форматі й постійно оновлюється.
  • Інвестиційні можливості території представлені на сайті Агенції розвитку та інвестиційних паспортах за 2018 і 2019 роки. Нині фахівці Агенції працюють над розробленням форм інвестиційних пропозицій за наявними в громаді проєктами (проєктною документацією).
  • Відбулось уже два конкурси Громадського бюджету Широківської ОТГ: за два роки мешканцями було подано 39 проєктів, з них обрано 11 переможців. Ще декілька проєктів реалізовані додатково в співпраці влади та бізнесу громади.
  • Щороку Широківська громада бере участь у різних всеукраїнських і міжнародних програмах, які пропонують технічну допомогу та експертну підтримку для покращення послуг, що надаються населенню, розроблення місцевих політик, навчання наших фахівців. Наприклад, U-LEAD з Європою допомагає нам покращувати адміністративні послуги, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) – важливий партнер у розвитку соціальної сфери та медицини. Крім того, минулого року Широківська ОТГ долучилась до всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» і тепер за підтримки координаторів від ЮНІСЕФ працює над покращенням забезпечення прав дітей і молоді.

Related Posts