З 2018 року КУ «Агенція розвитку Широківської громади» здійснює організаційну, інформаційну та методичну підтримку реалізації Програми громадського бюджету.

Громадський бюджет (бюджет участі) – частина бюджету громади, в розподілі якої може взяти участь кожний її житель, запропонувавши для реалізації власний проект та/або долучившись до процедури голосування за подані проекти. Для мешканців бюджет участі – це реальна можливість здійснити бажані зміни с своїх селах і селищах. Для керівництва ОТГ впровадження громадського бюджету є частиною політики відкритості та прозорості, залучення громадян до ухвалення місцевих рішень і процесів розвитку території.

Ключові цифри та факти про Громадський бюджет Широківської ОТГ – 2019

  • Відповідно до Положення про громадський бюджет, розробити й подали власний проект на конкурс можуть автори – мешканці Широківської громади віком від 14 років.
  • Загальна сума, виділена на бюджет участі, становить 300 тис. грн.. Максимальна вартість одного проекту – 50 тис. грн.. При цьому загальна вартість поданих проектів перевищила 1 млн. грн..
  • Для здійснення основних заходів, що стосуються впровадження та функціонування громадського бюджету, створено постійно діючий консультативно-дорадчий орган – Координаційну раду. До її складу входять представники Широківської сільської ради, депутатського корпусу та громадських організацій.
  • Протягом літа була реалізована масштабна інформаційно-просвітницька кампанія на підтримку громадського бюджету: тиждень написання проектів у різних селах громади, воркшопи для молоді, тренінги для активних мешканців, форум ідей.
  • На перший конкурс проектів бюджету участі було подано 23 заявки з 9 різних сіл громади. Найактивнішими виявились мешканці села Відрадне: вони не лише подали 6 (!) проектів, але й найзавзятіше долучились до голосування за них.
  • Найбільше проектів подано для реалізації в сфері культури (62%) та розвитку інфраструктури (28%). Найпопулярніші теми – створення або покращення публічних просторів для молоді та сімей, проведення фестивалів, змістовне дозвілля для різних категорій мешканців, спорт і оздоровлення.
  • За підсумками голосування обрано 6 проектів, що протягом 2019 року будуть реалізовані в селах Августинівка, Відрадне, Зеленопілля, Петропіль і селищі Сонячне.
  • Наступний конкурс проектів бюджету участі стартує 30 липня 2019 року.

Участь у проекті «Громадський бюджет на сході України»

Широківська громада стала однією з 10 ОТГ, які були відібрані для участі в проекті «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», що реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ в рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Завдяки цьому «Агенція розвитку» змогла реалізувати інформаційну кампанію та навчальні заходи для мешканців різних населених пунктів громади.