Громада, що піклується про літніх людей: відеосюжет СТБ

На телеканалі СТБ у програмі “Вікна” вийшов новий сюжет про Широківську громаду та наш проєкт “Університет щасливого довголіття”.

Джерело: сайт Децентралізація

У Широківській громаді, що в Запорізькій області, ще минулого року почали розвивати соціальну інфраструктуру. За це громада навіть була відзначена у національному конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування 2020».

Тут пишаються тим, що встигли зробити за час існування громади та завдяки децентралізації. За кілька років тут повністю відновили вуличне освітлення в 27-ми населених пунктах територіальної громади. Облаштували три поліцейських відділки та пожежну частину. Школярам – забезпечують безкоштовне харчування, а для людей з інвалідністю – впровадили спецперевезення та можливість реабілітації у медзакладах.

Нині Широківська громада хоче подбати і про літніх людей. Широківці започаткували для них університет третього віку. Учні тут разом читають, співають, вивчають історію, комп’ютерну грамотність.  Довго університет не міг знайти собі місця, заняття проходили то в бібліотеці, то в кафе, то навіть в амбулаторії. І от нарешті знайшлося таке приміщення. У будівлі вже перекрили дах та вставили вікна. Із ремонтом – пообіцяли допомогти фермери. Втім, на облаштування університету, коштів – бракує. Тож, широківці – подали заявку на участь у конкурсі «Наша громада». Для реалізації проєкту треба 800 тис грн, 500 тис надіються виграти в конкурсі, адже вже стали фіналістами.

Жителі громади зазначають, що літні люди потребують не менше уваги, ніж молодь.

***

Нагадаємо, в Україні з весни триває конкурс Наша громада. Він допомагає розвивати та підтримувати ініціативи українських громад. Переможець конкурсу отримає пів мільйона гривень на втілення свого проекту.

Щотижня на телеканал СТБ та Телеканал ICTV будуть виходити сюжети про громади, які пройшли у фінал.

Список фіналістів конкурсу

Related Posts

Майстерня з підготовки проєктних заявок на конкурс «Громадські ініціативи для розвитку територіальних громад-2021»

Запрошуємо до участі представників та представниць зареєстрованих місцевих громадських організації, ініціативні групи жителів, включно із молодіжними ...