Робота моєї мрії – в моїй громаді! Триває адвокаційна кампанія на підтримку працевлаштування молоді

У березні в Широківській громаді за ініціативи Молодіжної ради стартував новий проєкт. Його мета – згуртувати місцеву владу, активну молодь і соціально відповідальний бізнес задля створення нових можливостей працевлаштування молодих мешканців/ок нашої громади.

Завдання непросте й амбітне, адже зрозуміло: за кілька тижнів проєкту нові робочі місця просто так не виникнуть. Ідеться насамперед про закладення фундаменту тривалої роботи задля поступової зміни ситуації на ринку праці в громаді. Така робота не буде можливою без об’єднання зусиль влади та бізнесу, з одного боку, та без вивчення потреб самої молоді.

Напередодні посилення карантинних обмежень відбувся круглий стіл за участі представників виконкому і депутатів Широківської сільської ради, місцевих підприємців, молодіжних лідерів і лідерок. Це вперше в єдиному діалоговому просторі зібрались молодь, бізнес і влада для обговорення можливостей професійної самореалізації молодих людей у громаді.

 Круглий стіл за участі представників влади, бізнесу та молоді

Під час заходу обговорили поточні результати адвокаційного проєкту «Робота моєї мрії – в моїй громаді», зокрема перші дані проведених опитувань. Результатом круглого столу стало формування міжсекторної робочої групи для пошуку рішень, що дозволять стимулювати зайнятість молоді на території громади.

«Головний успіх зустрічі – це налагодження контакту «молодь – влада – бізнес», – вважає координаторка проєкту Катерина Гусакова. – Представники Молодіжної ради мали змогу поставити питання, які їх цікавлять, а бізнес і влада готові сприяти підтримці молоді».

Як часто буває в сільській місцевості, в Широківській громаді також спостерігається невтішна динаміка міграції молоді на роботу в сусіднє місто та за кордон. За грубими підрахунками, лише близько 15% молодих людей працюють на території громади. Причини цього різні: брак власне робочих місць, відсутність інформації про вакансії, обмежений вибір сфер для працевлаштування. Ну й, звісно, не в останню чергу – принади великого міста: розвинена інфраструктура, транспорт, можливості дозвілля. Втім, це загальні спостереження. Аналіз проблеми в самій громаді раніше не проводився, а реальна ситуація на місцевому ринку праці достеменно невідома.

Зустріч ініціативної групи проєкту

Проєкт «Робота моєї мрії – в моїй громаді» фактично є першим кроком до комплексного вивчення проблеми у розрізі Широківської громади. І особливо цінним є те, що цей перший крок зроблено саме активною молоддю. Зокрема, авторка ідеї проєкту та його координаторка Катерина Гусакова – представниця Молодіжної ради громади та спеціалістка з молодіжної роботи. На початку року вона пройшла навчання з адвокації та партнерства у рамках онлайн-інтенсивів «Адвокатуй, як профі» та стала однією з тих, хто за підсумками програми отримали міні-грант на реалізацію власної адвокаційної кампанії.

«Молодь – рушійна сила громади», – переконана Катерина, яка, до слова, також працює вчителькою в Широківському ЗЗСО.

Протягом березня в рамках проєкту відбулась серія онлайн-тренінгів за участі експерток з лідерства й молодіжних ініціатив Наталії Лалабекової (ГО «Інститут громадянського розвитку «Ортега-і-Гасет») та Валерії Овчарової (ГО «YES»). Обидві тренерки мають значний досвід роботи з молодіжними організаціями як на рівні малих громад, так і великих міст. Наталія розказала учасникам і учасницям вебінарів, як можна сприяти розвитку лідерських компетенцій та підприємницьких навичок. Натомість Валерія поділилась з молоддю «антипорадами Почекуна» та розказала з власного досвіду, як досягти успіху в своїй громаді.

Паралельно з тренінгами команда проєкту запустила опитування для молоді. Анкета була розроблена спільно з фахівцями-соціологами для оцінки потреб молодих мешканців/ок громади у працевлаштуванні й отриманні додаткових професійних знань і навичок. Зараз фахівці завершують систематизацію отриманих відповідей.

Крім того, в громаді нині триває розробка каталогу місцевих підприємств. Цей інструмент створюється Агенцією розвитку, а його завдання – сприяти промоції бізнесу, що працює на території громади. Важливо, що серед іншої інформації, яка запитується для каталогу, є дані про наявні вакансії. Такий каталог дозволить покращити інформування молоді про можливості працевлаштування на підприємствах громади.

Проєкт «Робота моєї мрії – в моїй громаді!» реалізується за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та програми «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні. Організаційні партнери – ГО «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» та Асоціація молодіжних працівників України.

Related Posts