Відрадне

Селище Відрадне розташоване у Запорізькому районі Запорізької області на правому березі Дніпровського водосховища вздовж затоки Балка Вільна. На південь від населеного пункту розташовані села Привільне та Придніпровське, на захід – село Петропавлівка, на північ – села Новоселище, Августинівка і Світанок, на схід – село Привітне. За 6 км на схід від околиці села проходить автомобільна дорога Н08. Відстань до межі обласного центру – 12 км. Населений пункт засновано 1930 року.

Об’єкти обслуговування, що діють на території населеного пункту:

  • Навчальні заклади: Відраднівський ЗЗСО, дошкільний навчальний заклад.
  • Заклади культури і спорту: центр дозвілля (400 місць), бібліотека.
  • Заклади охорони здоров’я: амбулаторія сімейної медицини, аптека.
  • Заклади громадського харчування, побуту: 5 магазинів.
  • Об’єкти господарського комплексу: ПАТ Відрадненське.

Генеральним планом 2018 року передбачене розширення сільського центру в південному напрямку з виходом до акваторії затоки Балка Вільна Дніпровського водосховища. Територія селища в нових межах становить 420,158 га.

Сонячне

Селище Сонячне примикає до міста Запоріжжя (Осипенківський район). Поруч проходять автомобільна дорога Н08 Запоріжжя – Дніпро і залізниця (станція Хортиця за 1 км). Селище засноване в 1927 році як Приміське.

Генеральним планом 2018 року передбачено розширення меж населеного пункту за рахунок приєднання садівничих товариств з північно-східного та північно-західного напрямків, включення до меж селища території для майбутньої садибної забудови та об’єктів обслуговування з західного напрямку, а також садівництва, садибної забудови та гаражного кооперативу вздовж вул. Талалихіна.

Вздовж транспортного коридору Запоріжжя – Дніпро розміщуються торговельно-виставкові та логістичні центри, пропонується ділянка для альтернативної енергетики.

На території селища пропонується розмістити насамперед такі об’єкти: центр первинної медико-санітарної допомоги, адміністративна будівля, спортивний майданчик (футбольне поле зі штучним покриттям), спортивно-оздоровчий комплекс, спортивно-оздоровичий центр, адміністративно-торговельний центр.

Територія населеного пункту в нових (проєктних) межах становить 523,7728 га.

Петропавлівка

Село Петропавлівка розташоване в Запорізькому районі Запорізької області та засноване в 1928 році. Населений пункт знаходиться за 1 км від лівого берега річки Томаківка, вище за течією на відстані 2,5 км розташоване село Петропіль, нижче за течією на відстані 1,5 км розташоване село Лукашеве, на протилежному березі – село Веселе. Через село протікає пересихаючий струмок з загатою, поруч проходить автомобільна дорога Запоріжжя – Дніпро.

Територія населеного пункту у встановлених межах становить 51,70 га.

У якості територіальних ресурсів розглядаються вільні від забудови землі, розташовані в північній частині села. На цій земельній ділянці раніше функціонувала птахоферма.

Рекреаційні ресурси обумовлені наявністю притоку р. Томаківка та створюють умови для подальшого збільшення та розвитку рекреаційних зон з урахуванням чиннихсанітарних та екологічних вимог.

Згідно з генеральним планом 2017 року, землі житлової та громадської забудови не змінюються. Заплава річки буде використана для спортивно- оздоровчих цілей, відпочинку. Планується розташування земель енергетики, а саме підстанція «КІМ» – 0.9 га та ЛТД «Інфоком» – 6,7692 га.

Широке

Село Широке знаходиться в Запорізькому районі Запорізької області, є центром Широківської об’єднаної територіальної громади. Територія села межує з землями Томаківського району Дніпропетровської області. Село знаходиться на березі р. Томаківка, вище за течією на відстані 4,5 км розташоване село Лукашеве, нижче за течією на відстані 1,5 км – село Ручаївка. Річка в цьому місці пересихає, на ній зроблена загата.

Поблизу села розміщений аеродром «Широке», вздовж якого пролягає автошлях Н08. Протягом 2019 року керівництво «Запорізького центру льотної підготовки імені Маршала авіації О. І. Покришкіна», Широківська громада та інші партнери працювали над проєктами, які дозволили б відновити його повноцінну роботу.

Генеральним планом 2018 року передбачене розширення меж населеного пункту за рахунок включення інших територій, а саме з північно-східного та східного та південно-східного боку – для розвитку сільськогосподарського виробництва, з південно-східного боку – для розміщення об’єктів альтернативної енергетики, північно-східний напрямок – для розвитку рекреаційних територій. Додатково в нові межі села включаються землі сільськогосподарського призначення.

Загальна площа населеного пункту збільшиться з 315,50 га до 685,53 га.