«Запорука успіху – в успішному партнерстві підприємців та громади», – директор ТОВ «Незалежна аграрна індустрія» Олексій Котелюк

Широківська громада має велику історію розвитку сільського господарства, і сьогоднішні аграрії, які працюють на території наших сіл, продовжують наповнювати громаду і робочими місцями для мешканців, і підтримкою у реалізації інфраструктурних проектів та соціальних ініціатив. Тож продовжуємо знайомити вас з підприємцями громади. На черзі – розмова з Олексієм Котелюком, директором ТОВ «Незалежна аграрна індустрія».

Доброго дня, Олексію Володимировичу. Розкажіть, як зароджувалось ваше підприємства, з чого починалась робота?

Почалось все ще у 1996 році, коли мій батько і дядя, брати Котелюки, заснували власне аграрну компанію. Тоді вони почали з селекційно-насіннєвого підприємства, яке займалось не виробництвом аграрних культур, а створенням нових видів, сортів культур. Зокрема, займались вирощуванням нових гібридних сортів соняшника.

Потім вже я продовжив справу життя мого батька, тож можу стверджувати, що любов до землі, до праці мені привив ще батько. Тепер продовжую сімейну справу, намагаюсь виправдати покладені на мене надії.

Коли прийшли до виробничої діяльності?

Безпосередньо вирощуванням культур ми зайнялись з 2002 року. Наші землі концентрувались у Володимирівському, Дніпрельстані. Тобто на території тоді ще Володимирівської сільської ради. Там і почали вирощування різних культур.

Зараз ми вирощуємо пшеницю, соняшник, горох, ячмінь, рапс. Всього на підприємстві працюють 30 робітників. Це і мешканці громади (з Володимирівського, Дніпрельстану, Сонячного), і жителі Запоріжжя. Наше підприємство забезпечує підвіз людей на роботу. Всі працівники працюють на постійній основі, сезонних робітників ми не залучаємо. Нам важливо забезпечувати роботою постійних робітників.

Дотепер з нами працює і співзасновниця підприємства, головний бухгалтер Валентина Олексіївна Яйлоянц. Вона в компанії з першого дня її існування, добре знається на своїй роботі.

Чи використовуєте Ви сучасні технології у свої діяльності, у виробництві?

Загалом використовуємо традиційні способи посіву, але, звісно, слідкуємо за новинками, які з’являються, за новими технологіями. Зокрема, обробляючи рослини, завжди користуємось лише тими фунгіцидами, які є повністю безпечними для бджіл, тож наша діяльність не несе загрозу для прилеглих пасік. Це – наша принципова позиція.

Окрім цього, ми почали створювати систему поливу полів. Це – доволі складний та коштовний проект, але зараз вже на площі 100 гектарів в нас є поливні землі. Будемо впроваджувати цю технологію і надалі.

Ви працювали ще до утворення громади та продовжуєте працювати і зараз. Чи є якісь помітні зміни на території, зокрема, Володимирівської сільської ради?

За останні роки дійсно ситуація помітно змінилась. Після об’єднання в громаду, одразу стали помітні поліпшення в плані благоустрою територій. На вулицях з’явилось освітлення, якого на деінде не було десятками років, облаштовуються майданчики, висаджуються дерева. Вивозиться сміття, чого також наші села не знали вже десятки років. Все це, звісно, не може бути непомітним, і це точно впливає на якість життя людей.

Вам нерідко дякують за допомогу в організації святкувань, за надання техніки для висадження дерев в громаді, проведення суботників тощо. Що Вас спонукає брати участь в таких ініціативах, проектах?

Ми працюємо на цій землі, живемо тут. Тут же живуть і наші працівники. Тому природно, що ми маємо і розвивати ці села, допомагати розвитку нашої громади. Взагалі я вважаю, що лише спільними зусиллями ми можемо досягнути успіху.

Якщо до нас звертаються за допомогою, ми не відмовляємо. Якщо щось можемо зробити корисне – намагаємось робити. Якщо чесно, не дуже люблю афішувати такі справи, адже наша мета – не піар, а реальні справи. До того ж, і громада допомагає нам.

В чому полягає допомога від громади?

Нерідко у нас виникає потреба звертатись з земельними питаннями. Завжди фахівці надають необхідну допомогу. Завжди легко отримати консультацію, допомогу від фахівців Агенції розвитку громади, інших підрозділів.

В рамках бізнес-діалогів ми вибудували якісну комунікацію і з головою громади Денисом Коротенком, і в цілому з апаратом. За ці роки ми стали справжніми партнерами, які мають єдину мету – побудувати спроможну та розвинуту громаду. Спільно і йдемо до цієї мети.

Як людина, яка звикла займатись реальними справами, вірю, що спільно ми зможемо продовжити будувати і успішне підприємництво, і в цілому успішну та сучасну громаду.

Інтерв’ю також опубліковане в газеті «Широківська громада інформує», №5 (9) від 14.05.2020

Related Posts