Вибори 2020: відповіді на головні питання

Рівно за місяць в українських громадах відбудуться місцеві вибори. Агенція розвитку Широківської ОТГ підготувала інфографіку про те, як проходитимуть вибори на території нашої громади.

Згідно з новим перспективним планом Запорізької області, після виборів до складу Широківської громади офіційно увійдуть села Миколай-Пільської сільської ради. Це означає, що жителі семи сіл Миколай-Пілля також вибиратимуть голову та депутатів Широківської сільської ради, а загальна кількість виборців на території Широківської громади збільшується до понад 11 тисяч.

Чому це важливо? Тому що згідно з новим Виборчим кодексом, в громадах з кількістю виборців більше 10 тисяч депутати обираються виключно за партійними списками. Щоб мати право балотуватися на депутата сільської ради, треба обов’язково належати до тієї чи іншої політичної партії.

Під час місцевих виборів 25 жовтня мешканці Широківської громади обиратимуть:

  • голову Широківської сільської ради;
  • депутатів Широківської сільської ради;
  • депутатів Запорізької районної ради;
  • депутатів Запорізької обласної ради.

Тобто на цих виборах кожен виборець отримає по 4 бюлетені: голови громади, обласної ради, районної ради, сільської ради. Ці бюлетені відрізнятимуться за кольорами.

Як проголосувати за кандидата в депутати?

У відповідному бюлетені потрібно буде обрати партію, яку ви хочете підтримати, поставити галочку напроти її назви, а потім вписати номер кандидата зі списку цієї партії, щоб підтримати когось з кандидатів в депутати окремо.

Як проголосувати за кандидата на посаду голови?

Кандидати на посаду голови Широківської сільської ради можуть висуватися від партій або ж шляхом самовисування. У бюлетені голосування за голову громади виборцю достатньо буде поставити позначку навпроти прізвища кандидата.

Натисність на зображення, щоб відкрити його в повному розмірі

Related Posts

Про зміни у виборчому законодавстві та особливості голосування на місцевих виборах 2020 – у вересневому випуску газети

У чому особливості нової виборчої системи, як забезпечити своє право на голосування та чому взагалі важливо прийти на виборчу дільницю? Детальні відпо...