Широківська громада поділилась досвідом надання правової допомоги населенню

Минулого тижня в Запоріжжі за ініціативи громадської організації «СТЕП» відбулась серія правових тренінгів для фахівців громад. Представники Широківської громади взяли плідну участь у заході.

Триденна тренінгова програма об’єднала освітян, медичних і соціальних працівників, а також активістів з громад Запорізької і Дніпропетровської областей. Кожний день був присвячений різним правовим потребам і проблемам, з якими зустрічаються мешканці і для вирішення яких потребують підтримки громади.

Широківська громада була представлена дуже потужною командою. Навчання пройшли вчителі Петропільського та Відраднівського закладів освіти, Новопетрівської гімназії, працівники ЦПМСД «Сімейний лікар» та «Центру соціальних послуг» Широківської громади, адміністратори відділу ЦНАП, старости. Всі вони отримали сертифікати від організаторів тренінгу.

Правоспроможна та громада, в якій кожна людина відчуває, що вона не сама зі своєю проблемою. І навіть якщо людина не знає, як вирішити цю проблему, вона має до кого звернутись і готова діяти для захисту своїх прав.

Тренери Віталій Охріменко та Ірина Чайка (ГС «Мережа правового розвитку) приділили особливу увагу тому, як місцеві професіонали можуть посилити правоспроможність своєї громади. Не маючи доступ до юристів і адвокатів, мешканці часто звертаються по правову допомогу до сільської ради, фахівців різних комунальних закладів і установ.

Саме тому вміння виявити правові потреби клієнтів у своїй професійній сфері та обізнаність про можливості правової допомоги, у тому числі безоплатної, мають велике значення для працівників громади. Надання якісних послуг та інформації, роз’яснення алгоритмів дій у разі правової проблеми – важлива підтримка, яку фахівці громад можуть надати мешканцям. Адже, підкреслюють юристи, посилення правових можливостей громадян полягає в їхній спроможності знати закон і діяти на захист своїх прав.

Зі свого боку, Широківська громада поділилась з учасниками тренінгу своїм досвідом у наданні правової допомоги та реалізації проєктів з правової освіти. Нагадаємо:

  • Раніше в громаді провели дослідження правових потреб мешканців. Його результати стали основою для місцевої програми надання правової допомоги населенню.
  • У 2020 році в рамках спільного проєкту з ГО «СТЕП» відбулась низка виїзних правових консультацій в різних селах, а в газеті «Широківська громада інформує» вийшла серія роз’яснень щодо правових питань мешканців.
  • Цього року в закладах освіти громади створені шкільні правові клуби, а наші учні пройшли серію вебінарів з правової тематики.
  • Мешканці можуть отримати первинну правову консультацію за телефоном гарячої лінії громади. Також створено окремий розділ «Правова допомога» на сайті громаді.

Тренінги відбулись в рамках проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України», що  реалізується ГО «СТЕП» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку з офісом у Дніпрі).

За інформацією ГО «СТЕП». Фото: Катерина Клочко.

Related Posts

Майстерня з підготовки проєктних заявок на конкурс «Громадські ініціативи для розвитку територіальних громад-2021»

Запрошуємо до участі представників та представниць зареєстрованих місцевих громадських організації, ініціативні групи жителів, включно із молодіжними ...