Широківська громада продовжує участь у проєкті-челенджі «Не пали – компостуй»

Щоб комплексно запобігати пожежам на відкритих територіях, необхідно виконувати низку заходів. Від інформування мешканців і вчасного відстеження підпалів – до популяризації більш екологічних практик поводження з відходами.

Саме таким альтернативним заходом є компостування. Це просте, екологічне та економічно вигідне  рішення застосовується для залишків сільськогосподарських культур, опалого листя, органічних побутових відходів. Компостери успішно використовуються в комунальній і приватній практиці, створюються відповідальними підприємствами по всій Україні.

Ще в квітні Широківська громада долучилась до проєкту «Не пали – компостуй», який реалізується Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні та Центром розвитку інновацій. Цей незвичайний проєкт пропонує сучасні електронні рішення для моніторингу пожеж у режимі, близькому до реального часу. Такий моніторинг дозволяє краще зрозуміти причини пожеж, їх частотність і специфіку, роль «людського фактору», а відтак – допомагає знайти дієві способи запобігання умисним і випадковим підпалам.

Другий важливий компонент проєкту – популяризація безпечних і екологічних способів утилізації органічних відходів. Адже, наприклад, практика спалювання стерні та опалого листя чи не найчастіше призводить до неконтрольованих загорянь на відкритих територіях!

Відповідальною координаторкою від нашої громади, яка вже пройшла онлайн-навчання за темами проєкту, є Олена Стукало, головний спеціаліст – інспектор з благоустрою та екології відділу ЖКГ Широківської сільської ради. Саме вона поділилась із нами новинами про проєкт.

Отже, за попередні три місяці учасники й учасниці проєкту:

  • дізнались про дистанційні методи моніторингу пожеж, які можна використовувати для потреб громади;
  • ознайомилися із сучасними ГІС-застосунками для аналізу ситуації з пожежами на території;
  • розглянули алгоритм дій і приклади пошуку дієвих рішень для запобігання небезпечному і незаконному спалюванню;
  • долучились до наповнення інтерактивної мапи компостерів України. Серед перших 300 практик компостування є і приклади із Широківської ОТГ – компостна яма в селі Августинівка (для комунального компостування) та в селі Володимирівське (для приватного користування). Очікуємо, що в майбутньому на цій мапі з’явиляться нові практики з нашої громади.

Ознайомитися із практиками компостування в Україні можна за посиланням.

Наступний крок нашої команди – провести опитування серед мешканців громади, щоб виявити, хто вже практикує або готовий практикувати компостування. Паралельно продовжуємо роботу з експертами для пошуку ефективних рішень запобігання підпалам.

Related Posts