Діти Широківської громади на один день візьмуть владу у свої руки

З нагоди чергової річниці підписання Конвенції ООН з прав дитини 20 листопада молоді мешканці й мешканки Широківської громади візьмуть участь в унікальному заході – «Дитячій сесії».

У цей день учні громади матимуть можливість спробувати себе в ролі депутатів, побувати на засіданні Широківської сільської ради, дізнатися про особливості роботи органів місцевого самоврядування, а головне – висловити свої ідеї та пропозиції до рішень, які стосуються дітей та молоді громади.

Дитячі сесії – це не просто гра в самоврядування. Це глобальна ініціатива Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що має на меті нагадати дорослим про права дітей і допомогти дослухатись до їхніх побажань і потреб.

У різних країнах світу 20 листопада діти займуть керівні пости та ролі у медіа, політиці та бізнесі, щоб висловити свою позицію та дати голос мільйонам однолітків.

Широківська громада має можливість долучитися до цього важливого міжнародного руху, оскільки є учасницею ініціативи «Громада, дружня до дітей і молоді». Загалом же Дитячі сесії в Україні проведуть 25 громад, в яких місцеві голови, мери, керівники департаментів на один день поступляться своїм місцем дітям і будуть прислухатись до їхніх порад щодо ухвалення ключових рішень.

Нагадаємо, у квітні 2019 року в Широківській ОТГ відбувся «День професіоналів». Тоді активні школярі змогли спробувати себе в ролі працівників різних сфер громади. Захід проходив у рамках програми «Стань успішним у громаді».

Додаткова інформація. У 2019 році Конвенції ООН святкує свій ювілей – їй виповнюється вже 30 років! Три десятиліття тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання, ухваливши міжнародну угоду про дитинство. Відтоді цей документ допоміг змінити на краще життя дітей у всьому світі. Цікаво, що Конвенцію було ратифіковано найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії.

На фото: Молодіжна рада Широківської ОТГ.

Related Posts

Про зміни у виборчому законодавстві та особливості голосування на місцевих виборах 2020 – у вересневому випуску газети

У чому особливості нової виборчої системи, як забезпечити своє право на голосування та чому взагалі важливо прийти на виборчу дільницю? Детальні відпо...