Ділимось досвідом із громадами Донеччини та Луганщини

На Запоріжжі триває навчальний візит «Успішні адміністративні перетворення в процесі об’єднання» для представників ОТГ Луганської та Донецької областей.  Один із днів у рамках насиченої тижневої програми учасники й учасниці делегації присвятили вивченню досвіду Широківської громади.

Запорізька область традиційно посідає одне з перших місць у всеукраїнському рейтингу децентралізації. Нині громадами вкрито понад 70% території області. Більшість із них мають досвід організації ефективної системи управління, залучення інвестицій та реалізації проектів розвитку. Тож саме ці питання стали темою для навчального візиту, організованого Програмою розвитку ООН в Україні для делегацій ОТГ зі східних регіонів України, протягом 22-26 липня.

Зустріч-знайомство з Широківською громадою розпочалась 23 липня у Широківському хабі SPACE. До речі, це один із перших успішно реалізованих нами проектів. Адже створення хабу в 2017 році стало можливим завдяки підтримці Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (Ініціативи інфраструктурної програми для України). Сьогодні хаб є важливим осередком культурного і громадського життя, тож ми раді були приймати шановних гостей саме тут.

У ролі спікерів зустрічі виступили різні спеціалісти Широківської сільської ради та підпорядкованих комунальних установ. Це дозволило всебічно й фахово представити досвід нашої громади. Зокрема, говорили про створення опорного закладу та впровадження інклюзивної освіти в Петрополі, розвиток комунальної мережі аптек, організацію централізованого збору й вивезення сміття, створення добровільних пожежних команд. Не оминули увагою і налагодження міжнародного співробітництва та діалогу з місцевим бізнесом, впровадження громадського бюджету та підтримку молодіжних ініціатив. Звісно, наявного часу було замало, щоб висвітлити окремо кожну з цих тем, тож ми очікуємо на продовження спілкування та відкриті до подальшої співпраці з колегами зі сходу нашої країни.

Після коротких презентацій в хабі учасники й учасниці візиту мали змогу трохи проїхатися територією Широківської громади та на власні очі побачити нашу пожежну частину, Центр первинної медико-санітарної допомоги, аптеку.

Сподіваємось, що наші практики будуть корисними для громад Донеччини та Луганщини і, можливо, надихнуть колег на нові ідеї та проекти.

Довідково. Навчальний візит «Успішні адміністративні перетворення в процесі об’єднання. Досвід  громад Запорізької області» відбувся в рамках компоненту Місцеве Самоврядування та реформа децентралізації Програми Відновлення та розбудови миру, яка реалізується ПРООН в Україні та Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок (ООН Жінки) в Україні за фінансування Європейського Союзу.

Фото: з фейсбук-сторінки Широківської громади.