Цифровізація первинної ланки медицини: досвід Широківської громади

Широківська ОТГ отримала відзнаку національного конкурсу «Дієва Громада», що проводився Міністерством цифрової трансформації України. Перемогу в номінації «Інновації у сфері медицини» нашій громаді принесла практика цифровізації комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар».

Конкурс «Дієва Громада» – перший етап оцінки цифрової трансформації українських громад задля написання майбутньої стратегії цифрової трансформації регіонів. Цифровізація, тобто впровадження цифрових сервісів у муніципальному управлінні, дозволяє забезпечити рівний доступ громадян до електронних послуг, сприяє розвитку е-демократії, підвищує прозорість і ефективність роботи органів місцевого самоврядування.

В межах конкурсу Широківська громада поділилась вже наявним досвідом і подальшими планами цифровізації сфери первинної медицини, а саме комунального ЦПМСД «Сімейний лікар». У 2018-2019 рр. за кошти місцевого бюджету проведено повну комп’ютеризацію лікарів та адміністративних працівників Центру, підключена медична інформаційна система «РІМС Медстар» (онлайн-запис пацієнтів), запроваджені цілодобові консультації пацієнтів за телефонами гарячої лінії. На сьогодні ЦПМСД Широківської громади має 8 комплектів телемедичного обладнання, що дає можливість проводити дистанційне консультування з фахівцями з різних куточків області.

Крім того, минулого року Центр «Сімейний лікар» увійшов до переліку кінцевих бенефіціарів за субпроєктом «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами кровообігу у Запорізькій області» спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». У рамках проєкту було передбачено створення серверних кімнат в закладах охорони здоров’я Запорізької області.

Зокрема ЦПМСД «Сімейний лікар» отримав від Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації серверне та комунікаційне обладнання для інформаційно-телекомунікаційної системи: сервер бази даних та застосувань, сервер ПАКС, операційні системи для сервера, реляційну систему керування базою даних, антивірусне програмне забезпечення. Це потужне й сучасне обладнання, що дозволяє зберігати та систематизувати інформацію, створювати бази даних медичної інформації. Для громади це реальна можливість впровадити сучасні медичні інформаційні системи для оптимізації роботи всіх закладів охорони здоров’я, що входять у структуру ЦПМСД: покращити якість діяльності сільських амбулаторій та зробити якісні медичні послуги доступними для мешканців віддалених населених пунктів.

Поява окремого ІТ-фахівця в штаті закладу вже наступного року надасть можливість повноцінного обслуговування й використання серверу, у тому числі для ведення електронних медичних записів, телеконсультування, підключення до єдиної електронної системи аптечної мережі громади і ЦНАП.

Конкурс «Дієва Громада» проводиться Міністерством цифрової трансформації України у співпраці із Програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge за підтримки Швейцарії.

Related Posts