Молодіжна рада презентувала результати адвокаційної кампанії «Робота мрії – в моїй громаді»

Представники/ці 14 громад України підбили підсумки проєкту «Адвокатуй як профі» під час спільної онлайн-зустрічі.

Протягом березня активні молодіжні ради з восьми областей України реалізували адвокаційні кампанії в своїх громадах. Кожна з них мала свою мету відповідно до потреб місцевої молоді: запровадити шкільний бюджет участі, створити молодіжний центр у громаді, збільшити вплив молоді на ухвалення рішень. Автор/ками й координатор/ками цих кампаній стали молодіжні лідер/ки громад, які успішно пройшли онлайн-інтенсив з адвокації та взяли участь у конкурсі грантів за підсумками навчання. Переможці отримали не лише кошти для власних адвокампаній, але й експертну допомогу в розробці та реалізації запланованих заходів.

Під час фінальної онлайн-зустрічі представниця Молодіжної ради Широківської громади Катерина Гусакова розказала про поточні результати адвокаційної кампанії «Робота моєї мрії – в моїй громаді».

Мета проєкту – розробка Програми підтримки сільської молоді Широківської ТГ, що дозволить сприяти молодіжній політиці та стимулювати працевлаштування молоді на території громади.

У березні молодіжні активіст/ки за підтримки фахівців-соціологів провели анкетування серед школярів, працюючої молоді та місцевих підприємців. Таке дослідження – перша спроба вивчити реальну ситуацію на ринку праці громади: які професії обирає молодь і чи розглядає можливості працевлаштування в громаді, яких фахівців сьогодні потребують підприємства, чи готові вони навчати персонал і пропонувати стажування для молоді. Крім того, в рамках проєкту для молоді громади відбулась серія онлайн-тренінгів на теми лідерства, підприємництва, особистісного та професійного розвитку.

Шкільна молодь: Плани на навчання
Молодь 19-35 років: Підвищення кваліфікації

Адвокаційна кампанія стала поштовхом для створення каталогу підприємств Широківської громади. На вже сьогодні 12 підприємств надали інформацію для цього видання, серед них ті, що працюють у сферах промисловості і технологій, виробництва й переробки сільськогосподарської продукції, крафтового виробництва. Наповнення каталогу триває. Додатково буде створено рубрику «Праця.Тут» на сайті Агенції розвитку, в якій будуть розміщені оголошення про актуальні вакансії в громаді.

Завдання каталогу та нової рубрики – акумулювати інформацію про потенційні місця працевлаштування в громаді, популяризувати місцеві підприємства серед молоді, «прорекламувати» спеціальності та професії, які користуються меншим попитом серед абітурієнтів, але які є важливими для розвитку економіки громади та де нині бракує фахівців.

Історія молодіжної команди Широківської громади вже увійшла в збірку «Адвокатуй як профі. Приклади адвокаційних кампаній молодіжних рад», що видана на підсумками втілених проєктів. Завантажити видання можна з сайту Британської Ради в Україні.

Водночас для Широківської громади діяльність триває. Сформована робоча група з числа представників сільської ради, молодіжного активу та бізнесу продовжить роботу з результатами анкетування та подальшим планом заходів, що стосується профорієнтації та створення можливостей для молодіжної зайнятості в громаді.

Наш проєкт не завершується, бо є довгостроковим. Об’єднання «Молодь– Влада – Бізнес» є нашою найголовнішою метою, – обіцяє координаторка адвокаційної кампанії, спеціалістка з молодіжної роботи Катерина Гусакова.

***

Адвокаційна кампанія «Робота моєї мрії – в мої громаді» реалізована Молодіжної радою Широківської громади (координаторка – Катерина Гусакова) за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та програми «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні. Організаційний партнер – громадська організація «Агенція сталого розвитку “Хмарочос”». Місцеві партнери – КУ «Центр культури та дозвілля, сім’ї, молоді, спорту та туризму» та КУ «Агенція розвитку Широківської громади». Партнер у виконанні дослідження громадської думки – компанія MLS Group.

Фото обкладинки – молодіжний форум Широківської громади, 2019 рік.

***

Проєкт «Адвокатуй як профі» реалізовано ГО «Агенція сталого розвитку “Хмарочос”» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні та програми «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні у партнерстві з ГО «Асоціація молодіжних працівників України».

Related Posts